GKS Katowice zamelduje się w hali Cerrad Enea Czarnych Radom!

Cerrad Enea Czarni Radom już w najbliższą sobotę (14 listopada) ponownie rozegrają pojedynek w hali MOSiR w Radomiu. Tym razem w ramach 13. kolejki PlusLigi mężczyzn, przeciwnikiem Wojskowych będzie zespół GKS-u Katowice! Mecz zaplanowany został na godzinę 14:45 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Najbliższy przeciwnik zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom jak dotąd rozegrał w obecnym sezonie PlusLigi jedynie sześć spotkań. Wszystko spowodowane jest korona wirusem, który w ostatnich tygodniach zmienia terminarz spotkań PlusLigi mężczyzn w sezonie 2020/2021.

Zespół prowadzony przez szkoleniowca Grzegorza Słabego zapisał na swoje konto 3. zwycięstwa oraz poniósł 3. porażki. Katowiczanie na inaugurację rozgrywek pokonała 3:0 zespół Ślepska Malow Suwałki. W 2. kolejce spotkań GKS na własnym boisku zwyciężył po tie-breaku z beniaminkiem z Nysy. Pierwszą porażkę zespół Grzegorza Słabego poniósł w starciu z Asseco Resovią Rzeszów, przegrywając po pięciosetowej walce. Drużyna z Katowic jeszcze jedno zwycięstwo zapisała w starciu z MKS-em Będzin, pokonując zespół Jakuba Bednaruka w trzech setach. Dwa kolejne mecze GKS-u, kończyły się porażkami. Lepsi od drużyny z Katowic okazali się Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Zespół z Katowic w ostatnich tygodniach zmagał się z koronawirusem, przez co drużyna przebywała na kwarantannie, a każde kolejne ligowe spotkanie musiało być przekładane na inny termin. 

Cerrad Enea Czarni Radom do pojedynku w hali MOSiR podejdą po przegranym starciu w hali Jastrzębskiego Węgla. Wojskowi po serii dwóch zwycięstw z rzędu w ramach 12. kolejki PlusLigi musieli uznać wyższość ekipy z Jastrzębia-Zdrój, przegrywając po czterosetowej walce. Podopieczni Roberta Prygla po ostatnim ligowym pojedynku wreszcie mieli więcej czasu na spokojny trening, ale przede wszystkim na regenerację.

Możemy skupić się teraz na tych elementach, które nam nie zbyt dobrze funkcjonowały w meczach. Regeneracja jest równie ważna jak trening i myślę, że ten tydzień pozwoli nam wejść w normalny tryb do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. - podkreśla atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Daniel Gąsior.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice, rozegrany zostanie w sobotę (14 listopada) o godzinie 14:45 w hali MOSiR w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 13. kolejki PlusLigi:

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin
Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk
Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn
Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice
Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mecz przełożony