Wojskowi odrabiają straty. Radomianie podejmą zespół z Lubina

Już w najbliższą środę (4 listopada) Cerrad Enea Czarni Radom po dwóch meczach na wyjeździe, ponownie zameldują się w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Tym razem podopieczni Roberta Prygla w zaległym meczu 7. kolejki PlusLigi, zmierzą się z zespołem Cuprum Lubin. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 20:30. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.
Cerrad Enea Czarni Radom w ostatniej serii spotkań PlusLgi, wreszcie przerwali serię porażek. Podopieczni Roberta Prygla w imponującym stylu wygrali na wyjeździe z Vervą Warszawa Orlen Paliwa  3:0, wracając na ścieżkę zwycięstw. W środowy wieczór Wojskowi podejmą zespół Cuprum Lubin, który w tym sezonie prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Zespół prowadzony przez brazylijskiego szkoleniowca Marcelo Fronckowiaka nie ma powodów do zadowolenia w rozgrywkach 2020/2021. Cuprum w tym sezonie jako jedna z dwóch drużyn, nie zdołał zapisać na swoje konto zwycięstwa. Lubinianie w siedmiu rozegranych pojedynkach zdobyli zaledwie jeden punkt, będąc ostatnią drużyną w tabeli PlusLigi mężczyzn.

Cupum jedyny punkt w sezonie 2020/2021 zdobył w ramach 2.kolejki, kiedy to na własnym boisku po tie-breaku przegrał z zespołem z Warszawy. W sześciu pozostałych rozegranych pojedynkach, lepsi od ekipy z Lubina okazali się: PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki, MKS Będzin oraz Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle. 

Cerrad Enea Czarni Radom w najbliższym pojedynku będą musieli zwrócić większą uwagę na atakującego drużyny Cuprum - Ronalda Jimeneza. Kolumbijski siatkarz jest najlepiej punktującym swojego zespołu. Atakujący z Lubina w tym sezonie zapisał na swoje konto 80 punktów. 

Cerrad Enea Czarni Radom do środkowego pojedynku podejdą podbudowani wysokim zwycięstwem nad drużyną z Warszawy. Wojskowi w ramach 10.kolejki PlusLigi, pokonali na wyjeździe Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:0, dzięki czemu przerwali serię czterech porażek z rzędu. W najbliższym pojedynku z Cuprum, podopieczni Roberta Prygla staną przed szansą na zapisanie czwartego zwycięstwa w obecnym sezonie.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin, rozegrane zostanie w środę (4 listopada) o godzinie 20:30 w hali MOSiR w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.