Koncertowa gra w Warszawie! Cerrad Enea Czarni Radom wracają na ścieżkę zwycięstw!

Cerrad Enea Czarni Radom przerwali serię porażek! W hali Arena Ursynów Wojskowi pokonali bez straty seta Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:0! Dla podopiecznych Roberta Prygla to trzecie zwycięstwo w sezonie 2020/2021! MVP meczu wybrany został środkowy WKS-u, Dawid Dryja!

Cerrad Enea Czarni Radom pojedynek w hali Arena Ursynów rozpoczęli w imponującym stylu! Już w pierwszych wymianach podopieczni Roberta Prygla pokazali wysoką skuteczność w ataku i polu serwisowym. Radomianie po ataku Daniela Gąsiora, punktowej zagrywce Brendena Sandera i bloku Viktora Yosifova wyszli na prowadzenie (3:0). Gospodarze szybko "podnieśli rękawice" i zniwelowali przewagę rywala (4:5). Wojskowi nie zamierzali jednak zwalniać tempa w swoich akcjach ofensywnych.

Michał Kędzierski dzięki doskonałej grze kolegów w elemencie przyjęcia zagrywki, miał od pierwszych piłek pełen wachlarz możliwości by "dzielić" ataki na skrzydłach. Dwa proste błędy Igora Grobelnego po stronie gospodarzy, a następnie as serwisowy Dawida Dryi, dały prowadzenie Wojskowym (12:6). Cerrad Enea Czarni napędzali się w każdej kolejnej akcji, a swoich ataków nie marnowali Daniel Gąsior oraz Brenden Sander. Przewaga Wojskowych w pierwszym secie nie podlegała dyskusji. Radomianie wygrali premierową odsłonę 25:17.

W drugiej odsłonie pojedynku gra wyraźnie była wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Gospodarze poprawili swoją grę w ataku i nie popełniali już tylu prostych, własnych błędów. Wojskowi z kolei napędzeni zwycięstwem w premierowej odsłonie nie odpuszczali w walce o żadną piłkę. Coraz lepiej w ataku radził sobie Daniel Gąsior, który pod nieobecność Dawida Konarskiego wiódł prym w tym elemencie.

Z bardzo dobrej strony pokazywał się również Dawid Dryja, który na środku siatki w bardzo efektywny i efektowny sposób zdobywał ważne "oczka". Zwycięstwo w drugim secie decydowało się w samej końcówce odsłony. Radomianie w końcowej fazie seta przegrywali dwoma punktami (21:19). Podopieczni Roberta Prygla ponownie pokazali ogromną wolę walki, która przełożyła się na zwycięstwo w drugim secie. Wojskowi triumfowali 25:23 i w całym pojedynku prowadzili już 2:0.

Trzeci set okazał się ostatnim w sobotni wieczór w Arenie Ursynów! Cerrad Enea Czarni Radom postawili kropkę "nad i", a zwyciężając w kolejnej odsłonie 25:19, przypieczętowali triumf w stolicy Polski 3:0! Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Dryja. Środkowy Cerrad Enea Czarnych Radom zapisał w tym pojedynku na swoje konto 11. punktów. 12 punktów w tym meczu "dorzucił" dla Wojskowych Brenden Sander. Kolejny bardzo dobry mecz pod nieobecność Dawida Konarskiego zaliczył Daniel Gąsior - autor 14 punktów.

Kolejny mecz Cerrad Enea Czarnych Radom zaplanowany został na 4 listopada. W środowy wieczór o godzinie 20:30 Wojskowi zmierzą się z Cuprum Lubin. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Verwa Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (17:25, 23:25, 19:25)
MVP: Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom)
Vervwa Warszawa Orlen PaliwaKowalczyk (6), Kwolek (11), Trinidad (3), Wrona (7), Grobelny (2), Superlak (3), Wojtaszek (libero) oraz Król (9), Ziobrowski, Fornal i Kozłowski
Cerrad Enea Czarni RadomDryja (11), Kędzierski (1), Loh (9), Gąsior (14), Josifow (5), Sander (12), Nowowsiak (libero)