Walka do samego końca! Pięciosetowy bój w hali MOSiR w Radomiu!

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 5. kolejki PlusLigi podejmowali na swoim terenie Asseco Resovię Rzeszów. Wojskowi w starciu z "Pasami" przegrywali już 2:0, jednak o wszystkim w meczu zadecydować musiał tie-break. Zwycięsko z piątej partii wyszli goście, którzy zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo w sezonie. MVP meczu wybrany został atakujący drużyny Asseco Resovii Rzeszów, Karol Butryn.Radomianie do meczu z Asseco Resovią Rzeszów podchodzili po pięciosetowym pojedynku w Nysie. W czwartek (1 października) na trzy dni przed meczem w hali MOSiR, Wojskowi wywieźli z terenu beniaminka PlusLigi, dwa punkty. Trzy dni później podopieczni Roberta Prygla ponownie pojawili się na boisku PlusLigi. Tym razem w hali MOSiR, Radomianie podejmowali Asseco Resovię Rzeszów.

Starcie w hali sportowej przy ul. Narutowicza 9 zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych włoskiego szkoleniowca, Alberto Giulianiego. Asseco Resovia Rzeszów w premierowej odsłonie miała więcej powodów do zadowolenia, triumfując 25:23. W drugiej partii przewaga gości wyraźnie wzrosła. Radomianie nie mogli znaleźć skutecznej recepty na wysoką skuteczność gości w ataku, przegrywając kolejną odsłonę 25:17, a w całym pojedynku 2:0.W trzecim secie zobaczyliśmy całkowicie odmieniony zespół Wojskowych. Cerrad Enea Czarni Radom podrażnieni porażkami w poprzednich partiach, rozpoczęli "pogoń" za wynikiem. Ogromna wola walki oraz doping kibiców z trybun, pozwoliły siatkarzom Roberta Prygla wejść "na wyższy poziom" swojej gry. Radomianie w trzeciej partii sięgnęli po zwycięstwo, triumfując 25:23. W kolejnej odsłonie niedzielnego pojedynku w hali MOSiR, fani jeszcze mocniej zagrzewali swoich zawodników do walki. 

Skuteczniejsza gra w polu serwisowym, a także na skrzydłach dała zwycięstwo w czwartym secie 25:20. O wszystkim musiał zadecydować zatem tie-break. Lepiej decydującą odsłonę rozpoczęli goście. Rzeszowianie tuż po zmianie strony prowadzili już (9:5). Radomianie nie zamierzali jednak oddawać pojedynku bez walki. Cerrad Enea Czarni Radom nie tylko zniwelowali stratę do swojego przeciwnika, ale doprowadzili do walki na przewagi. Swoją szansę na zakończenie meczu miał Dawid Konarski, ale został zablokowany przez drużynę z Rzeszowa. W konsekwencji niewykorzystanej okazji, Asseco Resovia po asie serwisowym Rafała Buszka, mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze.Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący zespołu z Rzeszowa, Karol Butryn. Najskuteczniejszymi siatkarzami po stronie gospodarzy byli: Dawid Konarski - 29 punktów oraz Lucas Eduardo Loh - 17 punktów. Kolejnym ligowym przystankiem Cerrad Enea Czarnych Radom, będzie Zawiercie. W niedzielę (11 października) o godzinie 20:30 zmierzą się z miejscowym Aluron CMC Wartą. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. 

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 17:25, 25:23, 25:20, 17:19)
MVP: Karol Butryn (Asseco Resovia Rzeszów)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (5), Kędzierski (5), Konarski (29), Loh (17), Josifow (6), Sander (2), Masłowski (libero) oraz Ostrowski (5), Gąsior (2), Zrajkowski, Pasiński i Firszt (7)
Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki (13), Drzyzga (3), Cebulj (16), Butryn (27), Taht (2), Tammemaa (3), Potera (libero) oraz Domagała, Woicki, Buszek (15), Jendryk (6), Hain (1) i Mariański