Przed nami siatkarskie mistrzostwa Europy! (VIDEO)

Już w najbliższy czwartek (12 września) w Belgii, Francji, Holandii oraz Słowenii 24 reprezentacje rozpoczną walkę o triumf w mistrzostwach Europy! Jednym z faworytów do końcowego triumfu są biało-czerwoni! Podczas zbliżającego się turnieju nie zabraknie również siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom!


Przed nami 31. Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn! Po raz pierwszy EuroVolley odbędzie się w czterech krajach: Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Turniej będzie trwał od 12 września do 29 września 2019 r. Liczba drużyn narodowych uczestniczących w wydarzeniu również została zwiększona z 16 do 24 zespołów!

Jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu jest reprezentacja Polski! Biało-czerwoni rywalizację rozpoczną w piątek (13 września). Polacy znaleźli się w grupie D, a ich przeciwnikami w walce o 1/8 finału będą Estonia (13 września), Holandia (15 września), Czechy (16 września) oraz Czarnogóra (17 września) i Ukraina (19 września). Do fazy play-off awansują cztery najlepsze drużyny. Na mistrzostwach Europy nie zabraknie również siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom! W barwach greckiej reprezentacji zobaczymy nowego przyjmującego drużyny Wojskowych, Thanasisa Protopsaltisa. Grecy znaleźli się w grupie A, a ich rywalami będą Francuzi, Włosi, Bułgarzy, Portugalczycy oraz Rumuni. Pierwszy mecz biało-niebiescy rozegrają w czwartek (12 września) z Bułgarią.Z kolei w reprezentacji Słowenii mamy trzech naszych siatkarzy: Alena Pajenka, Dejana Vincicia oraz nowego przyjmującego WKS-u, Alena Sketa. Słowenia jako jeden z czterech gospodarzy wystąpi w grupie z Białorusią, Finlandią, Macedonią, Rosją oraz Turcją. Pierwszy mecz Słowenia rozegra w czwartek (12 września) z drużyną Białorusi.

Mecze reprezentacji Słowenii w fazie grupowej ME 2019:
12 września: Słowenia - Białoruś
14 września: Słowenia - Finlandia
15 września: Turcja - Słowenia
17 września: Słowenia - Macedonia 
18 września: Słowenia - Rosja

Mecze reprezentacji Grecji w fazie grupowej ME 2019:
12 września: Bułgaria - Grecja
13 września: Włochy - Grecja 
14 września: Grecja - Francja
16 września: Rumunia - Grecja 
17 września: Grecja - Portugalia

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej ME 2019:
13 września: Estonia – Polska 
15 września: Holandia – Polska
16 września: Polska – Czechy 
17 września: Czarnogóra – Polska 
19 września: Polska – Ukraina