Ostatnie dni wakacji drużyny Cerrad Czarnych Radom

Już w najbliższy poniedziałek (26 sierpnia) siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozpoczną przygotowania do sezonu 2019/2020 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. W pierwszych tygodniach treningów sztab trenerski będzie miał do dyspozycji dziesięciu zawodników.To już ostatnie dni wolnego dla drużyny Cerrad Czarnych Radom. W poniedziałek (26 sierpnia) drużyna Wojskowych zainauguruje przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze. Sztab trenerski do dyspozycji nie będzie miał jednak całego zespołu. Na pierwszych treningach zabraknie zawodników ze Słowenii: Alena Pajenka, Dejana Vincicia, Alena Sketa oraz greckiego przyjmującego Thanasisa Protopsalptisa. Wszyscy wymienieni siatkarze przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji.

- W poniedziałek czeka nas spotkanie organizacyjne w klubie, a po nim rozegramy mały mecz w piłkę nożną, który staje się coroczną tradycją. Od wtorku rozpoczynamy pracę na siłowni oraz hali sportowej MOSiR-u. W skutek braku wszystkich zawodników, w treningach pomogą nam siatkarze z grup młodzieżowych RCS Czarnych Radom. - dodaje szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel.

We wtorek (27 sierpnia) siatkarze przejdą badania na siłowni Fitness Platinium Radom pod okiem trenera Jakuba Szyszki, a po południu po raz pierwszy zameldują się w hali sportowej MOSiR-u.

- Mimo wakacji wszyscy zawodnicy dostali plan treningowy przygotowany przez naszego trenera od przygotowania motorycznego Jakuba Szyszki, aby siatkarze byli jak najlepiej przygotowani fizycznie przed inauguracją wzmożonych treningów - dodaje pierwszy szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

W ramach integracji, w środę (28 sierpnia) cała drużyna wybierze się na spływ kajakowy rzeką Pilica. Pierwszy mecz sparingowy drużyny Cerrad Czarnych Radom zaplanowane zostały na 20 września. W planach przedsezonowych zespół ma rozegrać pięć turniejów w tym jeden we Lwowie.

O szczegółowych informacjach turniejów przedsezonowych będziemy informować w kolejnym tygodniu.