Cerrad Czarni Radom rozpoczynają walkę na Uniwersjadzie w Neapolu!

Piątkowym meczem z Brazylią udział w 30. Letniej Uniwersjadzie rozpoczną polscy siatkarze. Biało-czerwoni trafili do grupy C, a oprócz Canarinhos ich rywalami będą także Francuzi, Irańczycy i Kanadyjczycy. W kadrze Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego, występuje dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski (po lewej na zdjęciu) oraz Michał Kędzierski (po prawej na zdjęciu). 


W czwartek biało-czerwoni trenowali w hali w Benevento, gdzie o godz. 17.30 rozpocznie się piątkowe spotkanie. Polscy gracze nie ukrywają, że przyjechali do Włoch z konkretnym celem.

– Wszystkich zawodników mamy z najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce i Włoszech. Niektórzy grali więcej, niektórzy mniej, ale te ligi to jest top topów. Chcielibyśmy wygrać tę imprezę, choć podobno Włosi i Rosjanie też przyjechali mocnymi składami. Mamy bardzo ciężką grupę i jak z niej wyjdziemy to będzie już łatwiej – dodaje Jan Nowakowski.

Trener Paweł Woicki ma do dyspozycji dwunastu zawodników, bo we wtorek w nocy do Salerno, gdzie mieszka polska drużyna, przyjechali Jędrzej Gruszczyński i Bartosz Filipiak. W czwartek Woicki i współpracujący z nim drugi trener Daniel Pliński oraz statystyk Indykpolu AZS Olsztyn Mateusz Nykiel przedstawili swoim graczom pierwszego rywala. – Udało nam się zdobyć nagranie z ich meczem sparingowym. Z kolejnymi przeciwnikami będzie już łatwiej, bo będziemy mogli obejrzeć ich w meczach na uniwersjadzie – mówi Daniel Pliński. 

Podział na grupy:
A - Chile,  Czechy, Hongkong, Tajwan, Ukraina
B - Chiny, Korea, Portugalia, Rosja, USA
C - Brazylia, Francja, Iran, Kanada, Polska
D - Argentyna, Japonia, Meksyk, Szwajcaria, Włochy

Program gier Polski:
5 lipca
Polska - Brazylia 17.30
6 lipca
Polska - Francja 17.30
7 lipca
Polska - Iran 12.00
8 lipca 
dzień przerwy
9 lipca
Polska - Kanada 17.30