Norbert Huber odchodzi z drużyny Cerrad Czarnych Radom

Po dwóch sezonach w Cerrad Czarnych Radom z klubem żegna się Norbert Huber. 21-letni siatkarz dla Wojskowych rozegrał 60. meczów. Dziękujemy Norbert za grę w barwach naszego zespołu!


Norbert Huber pochodzi z miejscowości Humnisk na Podkarpaciu. Siatkarskiego abecadła uczył się w Brzozowie w drużynie młodzików. Następnie trafił do drużyny kadetów AKS-u Resovii Rzeszów. Po ukończeniu  Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale, podpisał kontrakt z zespołem Cerrad Czarnych Radom, który na co dzień występuje w PlusLidze.

Środkowy występował w zespole WKS-u w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019. Łącznie Norbert Huber wystąpił w barwach Cerrad Czarnych Radom w 60. meczach, zdobywając 402 punkty. W swoim debiucie w PlusLidze, rozegrał 30.spotkań, zdobywając łącznie 174 punkty.

Ostatni sezon w wykonaniu Norberta Hubera był bardzo udany. Wraz z drużyną Cerrad Czarnych Radom sięgnął po 5. miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi, a w klasyfikacji najlepszych blokujących ligi, znalazł się na trzeciej pozycji – 64. punktowe bloki! Warto dodać, że w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników Wojskowych w sezonie 2018/2019, z dorobkiem 228. punktów uplasował się na 4. miejscu! Tak dobry sezon nie mógł umknąć trenerom reprezentacji Polski, którzy powołali środkowego na Ligę Narodów 2019.

Dziękujemy Ci Norbert za grę w barwach drużyny Cerrad Czarnych Radom! Do zobaczenia!