Cerrad Czarni Radom w składzie na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu!

Paweł Woicki powołał dwunastu zawodników na turniej siatkarzy podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Impreza rozpocznie się 3 lipca, a biało-czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają dwa dni później. W składzie znalazło się dwóch nowych zawodników WKS-u: libero Mateusz Masłowski (na zdjęciu po prawej) oraz Michał Kędzierski (na zdjęciu po lewej)!

– Miejmy nadzieję, że wszyscy będą zdrowi. Przygotowania wyglądają bardzo dobrze, chłopaki podchodzą do nich bardzo profesjonalnie. Jeżeli się uda, to będziemy chcieli jeszcze we Włoszech rozegrać mecz sparingowy – mówi Woicki.
 
W składzie jest dwunastu graczy, a w przygotowaniach udział brała trzynastka. Obecnie drużyna przebywa na ostatnim zgrupowaniu, które odbywa się w ośrodku COS w Spale. W ostatniej chwili, po ustaleniach z trenerem pierwszej reprezentacji Vitalem Heynenem, zapadła decyzja, że do Włoch nie poleci Bartosz Filipiak.
 
– Szczerze mówiąc nie możemy się już doczekać rozpoczęcia uniwersjady. Mamy naprawdę mocny zespół, który może powalczyć o wysokie cele – mówi kapitan drużyny Michał Kędzierski, który poprzedni sezon spędził we włoskim klubie Agros Volley Sora. 
 
Pierwszym rywalem biało-czerwonych w sobotę będzie Brazylia. – Mamy skład Brazylijczyków, ale przede wszystkim będziemy koncentrować się na swojej grze. To będzie najważniejsze – dodaje Woicki.
 
Kolejnymi przeciwnikami polskiej drużyny będą Francja, Iran i Kanada. – Gdybyśmy mówili o pierwszych reprezentacjach to bez wątpienia mielibyśmy do czynienia z grupą śmierci. Mamy naprawdę zespół z olbrzymim potencjałem, ale musimy pamiętać, że do zdobycia medalu potrzebne jest też zdrowie i szczęście. Jeśli będziemy je mieli to będzie dobrze – dodaje Daniel Pliński, wielokrotny reprezentant Polski, a dziś drugi trener reprezentacji Polski siatkarzy na uniwersjadę w Neapolu.
 
Uniwersjada rozpocznie się w środę, 3 lipca, a zakończy 14 lipca.
 
Reprezentacja Polski siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu:
 
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub
Przyjmujący: Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik 
Atakujący: Damian Domagała
Środkowi: Jan Nowakowski , Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec 
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski
 
Trenerzy: Paweł Woicki (I trener), Daniel Pliński (II trener), Mateusz Nykiel (statystyk), Natalia Bała (fizjoterapeuta), Artur Słomka (kierownik drużyny)