Zack La Cavera nowym siatkarzem drużyny z Radomia

Zack La Cavera zastąpi w zespole Cerrad Czarnych Radom Mikko Oivanena. Amerykanin o miejsce w wyjściowym składzie na pozycji atakującego rywalizować będzie z Bartłomiejem Bołądziem.


Nowy zawodnik w minionym sezonie okazał się prawdziwym liderem swojej drużyny w akademickich rozgrywkach Stanów Zjednoczonych. Dysponując mocną zagrywką był autorem m.in. 44 asów. Reprezentując Uniwersytet Kalifornijski Irvine wybrany został najlepszym graczem ligi. W swoim dorobku sportowym posiada również tytuł mistrza USA juniorów zdobyty w 2011 roku.

- Zack La Cavera to bardzo ciekawy, dobrze wyszkolony, posiadający szereg atutów leworęczny atakujący. Jestem przekonany, że wniesie wiele dobrego do naszej drużyny - zapewnia Mariusz Szyszko. Prezes klubu podkreśla, że nowego siatkarza wskazał osobiście Raul Lozano.

Zack La Cavera w Kalifornii studiował nauki polityczne, że szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Jak zdradza, podyplomowe doświadczenie zamierza zdobyć m.in. poprzez realizację kariery zawodowej w Europie.

Amerykanin wychował się w Huntington Beach w Kalifornii i pochodzi z usportowionej rodziny. Siatkówką zaraził go Salvatore La Cavera. Starszy brat był zawodnikiem UC Santa Cruz All-American.

 

(fot. newuniversity.org)