Siatkarze Cerrad Czarnych Radom mierzyli się z reprezentacją Italii

Reprezentacja Słowenii obecnie przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Podopieczni Alberto Giulianiego w ramach gier kontrolnych dwukrotnie mierzyli się z reprezentacją Italii. Podczas sparingów mogliśmy oglądać zawodników Cerrad Czarnych Radom, Alena Pajenka oraz Dejana Vincicia.

Pierwszy pojedynek pomiędzy Włochami, a zespołem Słowenii zakończył się zwycięstwem siatkarzy Gianlorenzo Blenginiego. Italia triumfowała w czterech odsłonach. Premierowy set zakończył się wynikiem 25:22, dla reprezentacji Włoch. Kolejny set zakończył się dopiero po walce na przewagi. Górą z niej wyszli siatkarze Słowenii, którzy wygrali 29:27. Dwie następnie partie zostały zdominowane przez Włochów, którzy triumfowali 25:12 oraz 25:14.

Dzień później (piątek, 26 lipca) Słowenia w pełni zrewanżowała się swojemu rywalowi. Podopieczni Alberto Giulianiego wygrali drugie starcie 3:1. Pierwsze dwa sety zakończył się zwycięstwem Słowenii 25:16 oraz 25:18. W trzeciej odsłonie Włosi wygrali wprawdzie 25:17, ale ostatnie zdanie należało do Słowenii, która triumfowała 27:25.

W obu meczach mogliśmy oglądać na parkiecie siatkarzy Cerrad Czarnych Radom, środkowego Alena Pajenka oraz kapitana drużyny WKS-u, Dejana Vincicia.

- Rozegraliśmy solidny mecz. Zagraliśmy lepiej w przyjęciu oraz pracowaliśmy też lepiej w bloku. Dzisiaj pokazaliśmy taki obraz gry, jaki chcemy by był zawsze. Nie możemy pozwolić sobie na wahania jak w pierwszej grze kontrolnej z Włochami. Dzisiaj stało się to ponownie w trzecim secie, ale potem zebraliśmy się w czwartym secie. Przeszliśmy do naszej gry i zasłużyliśmy na świętowanie. - powiedział po drugim meczu z Włochami, Dejan Vincić.