Kolejny rywal bez szans! Polacy meldują się w półfinale turnieju w Neapolu!

Reprezentacja Polski nie dała szans Tajwanowi w ćwierćfinale 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu! Biało-czerowni pokonali swojego rywala bez straty seta i awansowali do półfinału zawodów na włoskiej ziemi. Podopieczni Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego w walce o finał, zmierzą się z reprezentacją Rosji!

Reprezentacja Polski od zwycięstwa do zwycięstwa, kroczy na 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu! Biało-czerwoni przez fazę grupową przeszli "jak burza" odprawiając z kwitkiem Brazylię, Francję, Iran oraz Kanadę! W ćwierćfinale turnieju na włoskiej ziemi, przeciwnikiem była drużyna Tajwanu!

Polacy, którzy są uważani za jednego z głównych faworytów do końcowego sukcesu, znów pokazali swoją ogromną siłę! Reprezentacja Tajwanu, która w ćwierćfinale była rywalem biało-czerwonych, nie posiadała wystarczających umiejętności, aby przeciwstawić się skutecznie biało-czerwonym. Podopieczni Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego w trzech setach rozstrzygnęli losy rywalizacji o półfinał.

Polacy premierową odsłonę wygrali 25:17. Kolejna partia wygrana została przez biało-czerwonych 25:18, a w trzecim secie, Tajwan nie zdołał zdobyć nawet 10 punktów, przegrywając 25:9! Polska w wielkim stylu awansowała do półfinału zawodów, nie tracąc jak dotąd nawet seta!

W ćwierćfinałowym spotkaniu mogliśmy oglądać siatkarzy Cerrad Czarnych Radom, rozgrywającego Michała Kędzierskiego oraz libero Mateusza Masłowskiego. W półfinale Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (12 lipca) o godzinie 12:00.

Ćwierćfinał: Polska – Tajwan 3:0 (25:17, 25:18, 25:9)
Polska: Nowakowski (6), Kędzierski (1), Lemański (8), Filipiak (1), Semeniuk (8), Halaba (12), Masłowski (libero) oraz Niemiec (3)
Tajwan: Chen Cheng (4), Shin Hsiu, Kao Wei (6), Wu Tsung (7), Sung Po (4), Lin Yu (2), Zhang Yun (libero) oraz Liu Chia, Chang Ching (2), Chen Chien i Su Hou