Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w finale Challenger Cup!

Reprezentacja Słowenii rozgrywa obecnie turniej Challenger Cup, którego stawką jest awans do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Narodów! Drużyna prowadzona przez Alberto Giulaniego pokonała w półfinale Białoruś 3:1 i zagra w wielkim finale! W składzie Słowenii występuje dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, Alen Pajenk oraz Dejan Vincić!

Półfinałowe spotkanie rozpoczęło się doskonale dla drużyny Białorusi. Słoweńcy w premierowej odsłonie musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając seta 25:21. W drugiej odsłonie półfinałowego pojedynku, wynik decydował się do ostatniej piłki. Wynik rozstrzygnął się dopiero po walce na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze turnieju! Słoweńcy wygrali 27:25!

Rozpędzeni zwycięstwem w drugim secie Słoweńcy, jeszcze mocniej podkręcili tempo! Podopieczni Alberto Giulanego grali coraz skuteczniej, czego efektem był triumf w trzeciej odsłonie 25:20. Czwarty set okazał się już ostatnim, w sobotnim półfinale. Słowenia postawiła przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając 25:18 , a całe spotkanie 3:1!

Teraz przed Słowenią wielki finał turnieju Challenger Cup! Rywalem w walce o końcowy triumf będzie Kuba, która w drugiej parze półfinałowej pokonała po pięciosetowej walce Turcję. Awans do Ligi Narodów 2020 FIVB, wywalczy zwycięzca turnieju w stolicy Słowenii.

Słowenia - Białoruś 3:1 (21:25, 27:25, 25:20, 25:18)
SłoweniaUrnaut, Stern, Cebulj, Pajenk, Kozamernik, Ropert, Kovacić (libero) oraz Gasparini, Vincić, Stern, Toman (libero)
Białoruś: Radziuk, Busel, Shmat, Tsiushkevich, Miskevich, Kuklinski, Aplevich (libero) oraz Babkevich, Shkredau, Vash, Charapovich