Kapitalny mecz biało-czerwonych! Udana inauguracja na Uniwersjadzie w Neapolu!

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła zmagania w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu! Zespół prowadzony przez Pawła Woickiego bez straty seta pokonał kadrę Brazylii! W biało-czerwonych barwach występuje dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski oraz Michał Kędzierski.

W piątek (5 lipca) biało-czerwoni rozpoczęli zmagania w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu! Polacy pod wodzą Pawła Woickiego oraz Daniela Plińskiego rywalizację rozpoczęli od pojedynku z reprezentacją Brazylii.

Inauguracja wyszła imponująco! Polacy bez straty seta pokonali ekipę Canarinhos! Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych 25:22. Demonstracją siły drużyny Pawła Woickiego była druga odsłona piątkowego pojedynku. Polacy oddali swojemu przeciwnikowi zaledwie 11. punktów! W trzecim secie Brazylia uległa 25:23, a w całym spotkaniu 3:0.

Mieliśmy przed turniejem trochę perturbacji, ze składem, czy treningami, ale fajnie, że się zmobilizowaliśmy i pewnie wygraliśmy – skomentował libero reprezentacji Polski oraz drużyny Cerrad Czanych Radom, Mateusz Masłowski.

W sobotę (6 lipca) polscy siatkarze rozegrają drugi mecz w grupie, a ich rywalem o godz. 17.30 w Eboli koło Salerno będą Francuzi. Z kolei dzień później (niedziela, 7 lipca) biało-czerwoni zagrają z Iranem, a we wtorek (9 lipca) zakończą rywalizację w grupie starciem z Kanadyjczykami.

Polska - Brazylia 3:0 (25:22, 25:11, 25:23)
Polska: Nowakowski, Kozub, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Halaba, Masłowski(libero)
Brazylia: Torelli, Grossi, Alcantara, Silva, Ventura, Michelucci, Matheus Santos (libero), Cristian Santos, Vitoria, Marcarini, Pereira