Ważne mecze młodzieży RCS Czarnych Radom

Marzec to pracowity miesiąc nie tylko dla siatkarzy ekstraklasy Cerrad Czarnych Radom. W decydującą fazę rywalizacji wkroczyły również rozgrywki młodzieżowe, w których uczestniczą zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego.


Drugą połowę miesiąca występem w półfinale mistrzostw Polski rozpoczyna drużyna juniorów. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego o awans do „ósemki” najlepszych ekip kraju zagrają już w ten weekend w Radlinie. Obok gospodarza którym jest tamtejszy Górnik ich rywalami będą AKS V LO Rzeszów i AZS UWM Olsztyn. Stawka i skład przeciwników powoduje, że emocji w hali przy ul. Korfantego w Radlinie na pewno nie zabraknie. Dwie drużyny z tego grona awansuje do finału.

Za tydzień (22-24 marca) w ćwierćfinale mistrzostw Polski zagrają młodzicy. Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach na Mazowszu zespół Czarnych będzie gospodarzem turnieju grupy VII. W podgrupie podopieczni Pawła Płatos zmierzą się z SMS Ostróda i Tempem Chełm. Dwóch kolejnych przeciwników wyłonionych zostanie z trójki: Avia Świdnik, Centrum Augustów i Metro Warszawa. Podobnie jak miało to miejsce w rozgrywkach na Mazowszu zespół Czarnych zagra w hali Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 34 przy ul. Miłej. I w tym przypadku do kolejnej fazy awansują dwie najlepsze drużyny.

Na zakończenie miesiąca (29-31 marca) szczebel półfinałów mistrzostw Polski postarają się pokonać kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Sawiczyńskiego zmierzy się z trzema wymagającymi przeciwnikami: Cuprum Lubin, AKS V LO Rzeszów i Joker Piła. Z pewnością dodatkowym atutem będzie fakt, że zespół zagra w hali V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta, w której na co dzień trenuje. W tym przypadku również promocję uzyska dwa najlepsze zespoły.