Cerrad Czarni Radom jadą na teren lidera PlusLigi!

Przed Cerrad Czarnymi Radom 24.kolejka w siatkarskiej PlusLidze! W tej serii gier, podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia zagrają na wyjeździe, z aktualnym wicemistrzem Polski i liderem obecnych rozgrywek - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.Już w najbliższa niedzielę (10 marca) Cerrad Czarni Radom rozegrają 24.kolejkę w PlusLidze! Tym razem przeciwnikiem Wojskowych będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle! W pierwszej konfrontacji obu drużyn w hali MOSiR-u w Radomiu góra byli Kędzierzynianie, którzy triumfowali w trzech setach. Jakim wynikiem zakończy się drugie starcie?

ZAKSA do meczu przed własną publicznością podejdzie po przegranym meczu z Treflem Gdańsk. Kędzierzynianie przez 20.kolejek w obecnym sezonie PlusLigi, byli niepokonaną drużyną, sięgając w tym czasie również po Puchar Polski we Wrocławiu! Wspaniałą serię meczów bez porażki zakończył zespół Asseco Resovii Rzeszów, który 16 lutego 2019 roku, pokonał wicemistrzów Polski 3:0. W ostatnim czasie ZAKSA prezentuje "zmienną formę". 

Podopieczni Andrei Gardiniego w trzech ostatnich meczach w lidze, zaliczyli dwie porażki. W 22.kolejce 3:1 ulegli na wyjeździe ONICO Warszawa. W następnej serii gier Kędzierzynianie wygrali w czterech setach, na trudnym terenie w Zawierciu. Dużym zaskoczeniem, była jednak porażka w zaległym meczu 17.kolejki z Treflem Gdańsk. ZAKSA w Gdańsku nie zdołała zdobyć punktu, przegrywając 3:1. Dodatkowo drużyna Andrei Gardiniego odpadła z rozgrywek Ligi Mistrzów, nie awansując do ćwierćfinału tego prestiżowego turnieju w Europie.

Cerrad Czarni Radom do Kędzierzyna jadą z kolei po pięciosetowej walce z mistrzem Polski, PGE Skrą Bełchatów. Wojskowi w hali MOSiR-u prowadzili już 2:0, jednak PGE Skra zdołała nie tylko doprowadzić do piątej partii, ale sięgnąć po końcowy sukces w tym spotkaniu. Niedosyt wśród zawodników, trenerów oraz kibiców Cerrad Czarnych na pewno pozostał, lecz zdobyty punkt z mistrzem Polski, może być bardzo kluczowy w końcowym rozrachunku.

Wojskowi w Kędzierzynie będą na pewno chcieli sprawić niespodziankę i zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli, które pozwolą zrobić ważny "krok" do strefy play-off. Do końca rundy zasadniczej PlusLigi pozostały już tylko trzy kolejki, zatem każdy zdobyty punkt może być na wagę awansu do walki w obecnym sezonie o medale mistrzostw Polski!

Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (10 marca) o godzinie 20:30 w hali sportowej AZOTY w Kędzierzynie-Koźlu. Mecz transmitowany będzie przez telewizję PolsatSport.

Z hali sportowej w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzimy dla Państwa również radiową oraz tekstową relację na kanale RadioWKS! Zaczynamy o godzinie 20:20!

Wszystkie pary 24.kolejki PlusLigi: