Czas na kolejny krok w walce o pierwszą szóstkę! Przed nami pojedynek z Chemikiem! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom po starciu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, wreszcie wznieśli ręce w geście zwycięstwa! W poniedziałkowy wieczór (11 lutego) Wojskowi staną przed szansą na dwunasty triumf w tym sezonie PlusLigi i zrobieniu kolejnego kroku w walce o pierwszą szóstkę!

Radomianie do poniedziałkowego meczu w hali MOSiR-u, podejdą z jednym celem - zwycięstwo! Tym razem przeciwnikiem Cerrad Czarnych będzie Chemik Bydgoszcz. W pierwszej konfrontacji tych drużyn w hali Łuczniczka górą byli Wojskowi, którzy triumfowali po czterech setach!

Chemik do Radomia przyjeżdża z chęcią przełamania serii porażek. Podopieczni Jakuba Bednaruka, ostatni smak zwycięstwa posmakowali w ramach 12.kolejki. Wówczas drużyna z Bydgoszczy pokonała bez straty seta MKS Będzin. W ostatnich tygodniach Chemik nie zdołał jednak triumfować. W sześciu rozegranych pojedynkach, zdobył zaledwie jeden punkt, przegrywając po tie-breaku z Cuprum Lubin. 

Bydgoszczanie w Radomiu zapewne zrobią wszystko, aby wreszcie triumfować i zapisać na swoje konto szóstą wygraną. Obecnie Chemik z bilansem 5. zwycięstw i 12. porażek uzbierał 16. punktów, co aktualnie daje odległą dwunastą pozycję w tabeli PlusLigi.Cerrad Czarni Radom są faworytem najbliższego pojedynku, jednak to nie sprawia, że drużyna prowadzona przez Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia, już przed meczem dopisuje sobie komplet punktów. - Wygrana z Zawierciem była nam bardzo potrzebna. Teraz liczy się mecz z Chemikiem, który nie będzie łatwym pojedynkiem. Przy wsparciu kibiców we własnej hali, chcemy ponownie zasmakować zwycięstwa i zrobić kolejny krok do celu, jakim jest pierwsza szóstka po rundzie zasadniczej. - powiedział Robert Prygiel.

Mecz Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz, rozegrany zostanie w poniedziałek (11 lutego), o godzinie 20:30 w hali MOSiR-u, przy ul. Narutowicza 9.

Zapraszamy do słuchania również relacji radiowej na kanale #RadioWKS! Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.