Juniorzy RCS Czarnych Radom czwartą drużyną na Mazowszu (VIDEO)

Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego i Arkadiusza Sawiczyńskiego w ostatni weekend, rywalizowali w Finale Mistrzostw Mazowsza Juniorów. Radomianie niestety musieli zadowolić się podczas zawodów czwartą lokatą. Triumfatorem zmagań, okazała się warszawa drużyna MOS Wola!Obok zespołu Czarnych w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu wystąpiły trzy ekipy stołeczne: MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa i MDK Warszawa. - Można powiedzieć, że to tradycyjny skład gwarantujący nie tylko wielkie emocje, ale i wysoki poziom sportowy - podkreślał przed turniejem Andrzej Sitkowski, trener juniorów radomskiego klubu.

RCS Czarni Radom nie wykorzystali atutu własnej hali, przegrywając walkę o finał, a następnie o 3.miejsce w turnieju. Na zakończenie zmagań, Czarni o brąz walczyli z MKS MDK Warszawa. Mimo, że radomscy siatkarze prowadzili w setach 2:0, to jednak zespół ze stolicy Polski odwrócił losy spotkania, wygrywając po emocjonującej walce na przewagi.

Poniżej zachęcamy do obejrzenia skrótu meczu o 3. miejsce pomiędzy RCS Czarnymi Radom, a MKS MDK Warszawa.


Triumfatorem Finału Mistrzostw Mazowsza Juniorów okazała się drużyna MOS Wola Warszawa, która w całych zawodach zaprezentowała najwyższą formę. Poniżej mogą Państwo obejrzeć ceremonię wręczenia nagród oraz pucharów za udział w turnieju!

Trzydniowe zmagania najlepszych zespołów regionu w sezonie 2018/2019 licznej grupie kibiców dostarczyły sporo emocji. Swój udział miał w tym zespół gospodarzy. Drużyna Czarnych w finałowej stawce zajęła czwarte miejsce. Mecz z Metro Warszawa, a także potyczka z MDK Warszawa mogły być jednak ozdobą wielu prestiżowych turniejów. Młodzi siatkarze zaprezentowali wielką ambicję, w obu pełno było też zwrotów akcji. Niestety do pełni szczęścia podopiecznym Andrzeja Sitkowskiego zabrakło zwycięstw.

Podobać mogła się zwłaszcza czterosetowa konfrontacja z Metro, która okraszona była emocjonującymi końcówkami. W dwóch pierwszych odsłonach gospodarze przegrali 24:26. W trzecim pewnie pokonując stołeczną ekipę wydawało się, że mają szansę na końcowy sukces. W czwartej partii niestety ponownie górą było Metro zwyciężając po zaciętej wymianie 25:23!

Emocji nie brakowało w meczu z MDK Warszawa. Grający skutecznie Czarni pewnie wygrali dwa pierwsze sety. Wydawało się, że młodzi siatkarze z Radomia pewnie zmierzają do brązowego medalu. Tymczasem przed kolejną odsłoną trener stołecznej ekipy Wojciech Góra dokonał zmian w ustawieniu. MDK częściej zaczął grać środkiem, jego zawodnicy świetnie też bronili w polu. Przy nieco słabszej skuteczności w ataku Czarnych pozwoliło to warszawskiej drużynie odwrócić losy widowiska. Zwyciężając w tie breaku 15:11 to ona zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Czarni zagrali w składzie: Jakub Baranowski, Bartosz Sławiński, Emil Krakowiak, Krzysztof Kowalski, Adam Dybus, Krzysztof Baran, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos, Piotr Skałbania, Kacper Lipiński, Tomasz Staszałek, Maciej Nowowsiak, Anatol Lejko i Dawid Gałan.

Tytuł mistrzowski wywalczył MOS Wola Warszawa,pewnie pokonując w decydującej rozgrywce Metro w trzech odsłonach. Trener Konrad Cop dysponował najrówniej i najskuteczniej się prezentujący zespół (w trzech setach stracił tylko jednego seta), którego liderami byli Ernest Kaciczak i Michał Gawrzydek. Pierwszy zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego gracza drużyny, drugi tytuł MVP turnieju. W pozostałych drużynach wyróżnieni zostali natomiast: Jakub Baranowski (Czarni Radom), Filip Barcz (MDK Warszawa) i Mateusz Cackowski (Metro Warszawa).

Medale, okazałe puchary, dyplomy i nagrody indywidualne wręczyli Witold Roman, prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej i Dariusz Fryszkowski, koordynator Siatkarskich Ośrodków Sportowych na Mazowszu. Turniej rozegrano w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Patronat nad zmaganiami sprawował Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia. Radomskie Centrum Siatkarskie dziękuje za pomoc i wsparcie organizacji turnieju Gminie Miasta Radomia, Wodociągom Miejskim, Stowarzyszeniu Czarni Radom i firmie Cerrad.

Wyniki turnieju:

UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 3:0 (21, 23, 16)
KS Metro Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:1 (-17, 22, 18, 18
MKS MDK Warszawa - UMKS MOS Warszawa 1:3 (-22, -18, 21, - 19)
KS Metro Warszawa - RCS Czarni Radom 3:1 (24, 24, -19, 23)
RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa 2:3 (18, 21, -23, -20, -11)
UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (18, 18, 14)


Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Mazowsza Juniorów:
1. MOS Wola Warszawa
2. Metro Warszawa
3. MKS MDK Warszawa
4. RCS Czarni Radom