RCS Czarni Radom staną do walki o Mistrzostwo Mazowsza!

W najbliższy weekend (9-10 lutego) rozdzielone zostaną pierwsze medale Mistrzostw Mazowsza w piłce siatkowej sezonu 2018/19.
 
Do rywalizacji staną juniorzy. Gospodarzem turnieju finałowego jest Radomskie Centrum Siatkarskie. Obok zespołu Czarnych w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu wystąpią trzy ekipy stołeczne: MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa i MDK Warszawa. - Można powiedzieć, że to tradycyjny skład gwarantujący nie tylko wielkie emocje, ale i wysoki poziom sportowy - podkreśla Andrzej Sitkowski, trener juniorów radomskiego klubu.
 
W rundzie zasadniczej Czarni zajęli czwarte miejsce. Udział w finałowej rozgrywce zapewnili sobie natomiast eliminując w fazie play off KPS Siedlce. - Miejsce w czwórce najlepszych drużyn Mazowsza, jednego z najsilniejszych regionów w kraju, gwarantuje nam udział udział w rywalizacji ogólnopolskiej. To plan minimum, który postawiliśmy przed sezonem drużynie - podkreśla szkoleniowiec siatkarzy z Radomia.
 
Oczywiście nie jest to ostatnie słowo młodzieży z Radomia. Zespół niemal w komplecie stanowią zawodnicy, którzy w ubiegłym roku rywalizowali jeszcze w grupie kadetów. Teoretycznie młodzież Czarnych nie jest faworytem turnieju. Andrzej Sitkowski wierzy w swoich podopiecznych. - Bez względu na to, które miejsce zajmiemy, celem dla mnie jest, aby drużyna grała waleczną, mądrą i miłą dla oka siatkówkę. Każde miejsce na podium będzie już sporym osiągnięciem. Z takim nastawieniem przystąpimy do zmagań - zapewnia szkoleniowiec.
 
Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza juniorów jest pierwszym, który zorganizuje Radomskie Centrum Siatkarskie w tym roku. Za tydzień w tej samej hali rywalizować będą kadeci. Na początku marca w hali Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Miłej zagrają natomiast cztery najlepsze zespoły Mazowsze w grupie młodzików. 
 
Podobny przypadek w historii klubu ma miejsce po raz pierwszy. To z pewnością docenienie przez władze Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej roli nie tylko radomskiego klubu, ale postawy władz samorządowych.

- Przeprowadzenie trzech tak prestiżowych turniejów to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i organizacyjne. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i wsparcie jakie otrzymaliśmy ze strony Urzędu Miejskiego, a także patronat Radosława Witkowskiego, prezydenta miasta Radomia - podkreśla Michał Zbybiewski, wiceprezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.