Udany rewanż ONICO. Radomianie bez punktów w Warszawie

Niestety Cerrad Czarni Radom nie zaprezentowali najlepszej siatkówki w sobotnie (2 lutego) popołudnie, w hali Torwar w Warszawie. Wojskowi musieli zasmakować goryczy porażki w starciu z ONICO Warszawa. Gospodarze triumfowali 3:0 i w pełni zrewanżowali się za przegraną w radomskiej hali MOSiR-u. MVP meczu wybrany został libero ONICO, Damian Wojtaszek.

Nie tak wyobrażali sobie sobotnie (2 lutego) spotkanie w hali Torwar w Warszawie, zawodnicy Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi do stolicy Polski pojechali by zdobyć cenne punkty do ligowej tabeli. Niestety tego dnia, ONICO zaprezentowało skuteczniejszą siatkówkę i wygrało przed własną publicznością.

Mecz rozpoczął się jednak od udanych zagrać zespołu Roberta Prygla. Wojskowi po dobrych atakach Norberta Hubera, Alena Pajenka i punktowym bloku Michała Filipa, wyszli na prowadzenie (7:3).  Czteropunktowa przewaga w premierowej odsłonie utrzymywała się do wyniku (11:7) dla WKS-u. Wówczas gospodarze wzięli się bardzo mocno do pracy.

Seria czterech punktów z rzędu, przyczyniła się nie tylko do odrobienia strat, ale również wyjścia na prowadzenie. Po punktowych atakach Bartosza Kwolka, Jana Nowakowskiego oraz Bartosza Kurka, ONICO wyszło na prowadzenie (15:13). Ciężar gry na swoje barki po stronie radomskiego zespołu wziął Michał Filip. Po jego zagraniach, Cerrad Czarni objęli prowadzenie (19:18). Końcówka pierwszego seta należała już jednak do gospodarzy. ONICO oddało radomianom jeszcze trzy punkty, wygrywając 25:21.

W drugim secie obraz gry wyraźnie się zmienił. ONICO niesione dopingiem kibiców, z akcji na akcję prezentowało się coraz lepiej. Warszawianie sprawiali swojemu rywali wiele problemów w polu serwisowym. Po dwóch punktowych blokach Brizarda, gospodarze objęli prowadzenie (15:9). W kolejnych wymianach przewaga ONICO wzrosła do siedmiu oczek (22:15). Podopieczni Stephana Antigi, wygrali drugiego seta 25:19.

Trzeci set nie przyniósł jednak również dobrego wyniku drużynie z Radomia. Sztab szkoleniowy zdecydował się na wprowadzenie wielu zmian w "szóstce", jednak nie przyniosły one zamierzonych rezultatów. Cerrad Czarni przegrali trzecią odsłonę 25:16, a całe spotkanie 3:0.

Teraz przed Wojskowymi dzień przerwy. Od poniedziałku (4 lutego) zespół rozpocznie przygotowania do pojedynku z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Mecz z Rycerzami rozegrany zostanie już w czwartek (7 lutego) w radomskiej hali MOSiR-u.

ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)
MVP: Damian Wojtaszek
ONICO Warszawa: Brizard, Kurek, Kwolek, Łukasik, Vigrass, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Araujo
Cerrad Czarni Radom: Filip, Vincić, Pajenk, Huber, Fornal, Żaliński, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Ostrowski, Kwasowski, Rybicki, Giger