Trzy punkty zostają w Radomiu! Cerrad Czarni lepsi od Cuprum Lubin!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom dopisali kolejne ważne zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi! W piątek (18 stycznia) Wojskowi w hali MOSiR-u, podejmowali Cuprum Lubin. Siatkarze Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia pokonali swojego przeciwnika 3:1! MVP meczu wybrany został Michał Filip.

Cerrad Czarni Radom do pojedynku z Cuprum Lubin podchodzili z jednym celem - zdobyć komplet punktów na własnym terenie. Mecz w hali MOSiR-u rozpoczął się lepiej dla zawodników Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia.

Pojedynek początkowo rozpoczął się od wyrównanej walki. Przy wyniku (11:10) dla gospodarzy, Cuprum zaczął popełniać coraz więcej błędów w przyjęciu zagrywki rywala, co zaczęło stwarzać szansę na kontrataki dla Cerrad Czarnych Radom. Dejan Vincić umiejętnie rozprowadzał akcje ofensywne pomiędzy swoich kolegów z drużyny i po chwili Wojskowi zbudowali pięciopunktową przewagę (16:11). Lubinanie nie zdołali odrobić strat, przegrywając premierową odsłonę 25:20.

Drugi set ponownie został zapisany na konto Cerrad Czarnych Radom. Lubinanie znów musieli odrabiać kilku punktową stratę. Po skutecznym ataku ze skrzydła Michała Filipa i wykorzystanej kontrze przez Tomka Fornala, Wojskowi prowadzili (16:12). W końcówce seta w poczynania drużyny Roberta Prygla wkradło się kilka prostych błędów w przyjęciu zagrywki, co skrzętnie wykorzystali rywale. W decydującym momencie seta mieliśmy wynik (19:19). Po przerwie na żądanie, Wojskowi oddali Cuprum tylko jeden punkt, wygrywając drugiego seta 25:20.

Trzeci set niespodziewanie rozpoczął się lepiej dla Lubinan. Dzięki skutecznym zagrywkom Mariusza Marcyniaka wyszli na bardzo wysokie prowadzenie (2:9). W kolejnych akcjach swoje punkty w polu serwisowym położył Igor Grobelny i po chwili kibice z niedowierzaniem spoglądali na tablicę z wynikiem (7:17). Cuprum nie wypuścił takiej "okazji z rąk" i wygrał trzeciego seta 25:15.

Czwarty set okazał się ostatnim, w piątkowy wieczór w hali MOSiR-u! Wojskowi podrażnieni tak wysoką porażką w trzeciej partii, w kolejnej odsłonie postawili przysłowiową kropkę "nad i" triumfując 25:17, a w całym spotkaniu 3:1! MVP meczu wybrany został drugi raz z rzędu atakujący Cerrad Czarnych Radom, Michał Filip, autor 20 punktów w tym meczu.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom ćwierćfinałowy pojedynek w Pucharze Polski. W środę (23 stycznia) Wojskowi podejmą Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Zwycięzca tego meczu zagwarantuje sobie wyjazd na finałowy turniej Final Four we Wrocławiu!

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 15:25, 25:17)
MVP: Michał Filip
Cerrad Czarni Radom: Pajenk, Huber, Vincić, Żaliński, Fornal, Filip, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Zhigalov, Giger, Kwasowski, Ostrowski
Cuprum LubinGorzkiewicz, Patucha, Smith, Yanagida, Boruch, Smoliński, Gruszczyński (libero) oraz Grobelny, Marcyniak, Biegun, Ziobrowski