Przed Wojskowymi kolejny domowy pojedynek! Tym razem rywalem będzie Cuprum Lubin!

Rozgrywki PlusLigi ponownie nabierają tempa! Po noworocznej przerwie, przed nami już 16.kolejka w tym sezonie! Po zwycięstwie nad Indykpol AZS-em Olsztyn, Cerrad Czarni Radom w piątkowe (18 stycznia) popołudnie, podejmą na własnym boisku zespół Cuprum Lubin!

Cerrad Czarni Radom w ostatni weekend, zapisali na swoje konto 9. zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia w pierwszym pojedynku 2019 roku w siatkarskiej PlusLidze stoczyli pięciosetowy pojedynek z Indykpol AZS-em Olsztyn. Teraz w hali MOSiR-u zamelduje się Cuprum Lubin - obecnie 12. drużyna w ligowej tabeli.

Cuprum w tym sezonie, gra zdecydowanie poniżej oczekiwań własnych kibiców. Lubinianie w rozegranych czternastu meczach, zanotowali na swoim koncie cztery zwycięstwa i ponieśli dziesięć porażek. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka w ostatniej kolejce przełamali serię czterech przegranych z rzędu. Cuprum mimo, że w hali Łuczniczka w Bydgoszczy przegrywał w setach 2:0, potrafił odwrócić losy meczu, wywożąc z terenu rywala bezcenny triumf.

Do hali MOSiR zawitają siatkarze, którzy doskonale są znani z występów w barwach Cerrad Czarnych Radom. Po drugiej stronie siatki kibice będą mogli zobaczyć Jakuba Ziobrowskiego, który w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 grał w klubie WKS-u. Oprócz niego pojawi się Igor Grobelny, który w Radomiu grał w sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016. Na pozycji przyjmującego w Cuprum Lubin gra również wychowanek RCS Czarnych Radom, Jakub Wachnik. Popularny "Wachu" w drużynie Cerrad Czarnych Radom grał w sezonach: 2013/2014 i 2014/2015.

Warto również wspomnieć kogo kibice w Radomiu zobaczą w drużynie Cuprum. Do Lubina w tym sezonie przyszli: Kert Toobal, Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Bartłomiej Zawalski oraz  Masahiro Yanagida. 28 grudnia 2018 roku klub Cuprum Lubin poinformował, że do drużyny dołączy przyjmujący Luke SmithAustralijski siatkarz już w  meczu w Bydgoszczy pokazał bardzo wysoką dyspozycję, kończąc wygrany pojedynek z Chemikiem z dorobkiem 21 punktów i 60% skutecznością w ataku.

W pierwszej potyczce tych drużyn górą byli Wojskowi, którzy w Lubinie triumfowali w trzech setach. Piątkowy (18 stycznia) mecz dla zawodników Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia, będzie szansą na 10. zwycięstwo w tym sezonie i zapisanie kolejnych bezcennych punktów, które pozwolą utrzymać wysoką lokatę w rozgrywkach PlusLigi.

*Od piątku (18 stycznia) od godziny 17:00 trwać będzie żałoba narodowa, po śmierci prezydenta miasta Gdańska, Pawła Adamowicza. W związku z tym podczas meczu w hali MOSiR-u nie będzie oprawy muzycznej, a pojedynek poprzedzi minuta ciszy.

Mecz Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin, rozegrany zostanie w niedzielę (18 stycznia) o godzinie 17:30, w hali sportowej MOSiR, przy ul. Narutowicza 9.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji radiowej na kanale RadioWKS, która rozpocznie się w dniu meczu, o godzinie 17:25! Spotkanie pokazane zostanie również przez telewizję Polsat Sport.