Zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom nad reprezentacją Izraela! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom w czwartek (3 stycznia) rozegrali pierwszy mecz w 2019 roku. Nie był to jednak pojedynek o ligowe punkty, lecz towarzyski mecz z reprezentacją Izraela. Podopieczni Roberta Prygla pokonali swojego przeciwnika w COS w Spale 3:1.

Cerrad Czarni Radom mają za sobą pierwszy mecz w 2019 roku. Korzystając z chwili przerwy w rozgrywkach PlusLigi, Cerrad Czarni Radom rozegrali towarzyski pojedynek. W czwartek (3 stycznia) Wojskowi udali się do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie zmierzyli się z reprezentacją Izraela.

Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia do meczu podeszli w niepełnym składzie. W meczu nieobecny był Reto Giger, którego miejsce zajął wychowanek RCS Czarnych Radom, a obecnie zawodnik SMS-u Spała, Bartek Sławiński. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla radomskiego zespołu. Wojskowi premierową odsłonę czwartkowego starcia, wygrali 25:18. Drugi set na swoje konto zapisali już jednak zawodnicy Grzegorza Rysia. Izrael triumfował 25:19.

Cerrad Czarni Radom w następnych odsłonach meczu wygrali dwukrotnie 25:23, a całe spotkanie 3:1. Sztab trenerski radomskiego zespołu, mógł w tym meczu skorzystać ze swoich dotychczas kontuzjowanych zawodników. W meczu z Izraelem wystąpili Maksim Zhigalov, Dejan Vincić oraz Michał Ostrowski.

Po wolnym weekendzie (5-6 stycznia), Cerrad Czarni Radom rozpoczną przygotowania do pojedynku z Indykpol AZS-em Olsztyn. Pojedynek w ramach 15. kolejki PlusLigi, rozegrany zostanie w niedzielę (13 stycznia) o godzinie 14:45 w hali MOSiR-u, przy ul. Narutowicza 9.

Cerrad Czaarni Radom - Reprezentacja Izraela 3:1 (25:18, 19:25, 25:23, 25:23)
Cerrad Czarni Radom: Pajenk (9), Vincić (2), Zhigalov (8), Żalinski (7), Huber (6), Kwasowski 2, Ruciak (libero) oraz Rybicki (7), Fornal (9), Filip (12), Wasilewski (libero), Ostrowski (5), Sławiński
IzraelHereshko (7), Milstein, Batchkala (7), Shafranovich (16), Sokolov (4), Goldren (5), Shwartz (libero) oraz Osokin (1), Faiga (3), Saada (5), Sessler (1), David (5)