Informacja na temat stanu zdrowia kontuzjowanych siatkarzy

W sobotę (29 grudnia) Cerrad Czarni Radom rozegrali ostatni pojedynek w 2018 roku. W ramach 14. kolejki PlusLigi Wojskowi mierzyli się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. W tym spotkaniu zabrakło trzech zawodników drużyny WKS-u: Dejana Vincicia, Maksima Zhigalova oraz Michała Ostrowskiego.

W swoim pierwszym pojedynku rundy rewanżowej w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn, Cerrad Czarni Radom musieli zaznać goryczy porażki. Zespół prowadzony przez Roberta Prygla przegrał drugi raz w tym sezonie z Jastrzębskim Węglem. Sztab trenerski nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich swoich zawodników.

W Jastrzębiu-Zdroju nie pojawili się z drużyną Dejan Vincić oraz Maksim Zhigalov. W meczu 14. kolejki nie zagrał również środkowy Michał Ostrowski. Wszyscy trzej zawodnicy borykają się z problemami zdrowotnymi. W skutek kontuzji, Cerrad Czarni Radom w wyjazdowym starciu z Jastrzębskim Węglem, przystąpili w dziesięcioosobowym składzie.

Michał Ostrowski podkręcił staw skokowy tuż przed wyjazdem do Jastrzębia, podczas czwartkowych zajęć i nie mógł wystąpić w sobotnim meczu. Podstawowy rozgrywający radomskiego zespołu Dejan Vincić przez ostatni czas odczuwał z kolei ból w kolanie.

- Uraz Dejana ciągnie się od Gdańska, gdzie stłukł mocno kolano podczas meczu. Ostatnie mecze z ZAKSĄ i Asseco Resovią  grał na przeciwbólowych, jednak teraz postanowiliśmy, by został w domu gdzie trenował indywidualnie i przeszedł kolejne zabiegi - zaznacza trener Robert Prygiel.

Kontuzja Maksima Zhigalova dotyczy problemów z plecami. Uraz na szczęście nie okazał się poważny. - Maks nadciągnął mięsień grzbietu w odcinku lędźwiowym, podczas drugiego dnia świąt. Wczoraj Maks przeszedł kolejne zabiegi i wiemy, że jest duża poprawa. - uspokaja szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Warto zaznaczyć, że w meczu z Jastrzębskim Węglem, od pierwszych minut pierwszy raz w tym sezonie zaprezentował się Reto Giger. Szwajcarski rozgrywający opuścił specjalnie zgrupowanie reprezentacji, która walczy w eliminacjach do Mistrzostw Europy. - Jesteśmy bardzo wdzięczni trenerom reprezentacji Szwajcarii, że w tak ważnym dla nich momencie, pozwolili Reto przyjechać do Polski i zagrać mecz. W przypadku braku tego zawodnika, jechalibyśmy na sobotni mecz bez rozgrywającego - dodaje Robert Prygiel. 

Kolejny mecz Cerrad Czarni Radom rozegrają w nowym roku. W ramach 15.kolejki PlusLigi Wojskowi podejmą na własnym terenie Indykpol AZS Olsztyn. Pojedynek zaplanowany został na niedzielę (13 stycznia) o godzinie 14:45 w hali MOSiR-u, przy ul. Narutowicza 9.