Asseco Resovia Rzeszów wywozi z Radomia komplet punktów

Cerrad Czarni Radom na zakończenie, pierwszej części rundy zasadniczej, przegrali we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów. Podopieczni Roberta Prygla musieli uznać wyższość swojego przeciwnika, po czterosetowej walce. MVP meczu wybrany został atakujący drużyny z Rzeszowa, Damian Schulz.

Czwartkowy (20 grudnia) pojedynek w hali MOSiR-u, był dla siatkarzy Cerrad Czarnych Radom, ostatnim w 2018 roku przed własną publicznością. Przeciwnikiem zawodników Roberta Prygla w hali sportowej przy ul. Narutowicza 9, była drużyna Asseco Resovii Rzeszów.

Pojedynek w Radomiu lepiej rozpoczął się dla zawodników Gheorghe Cretu. Asseco Resovia do starcia z Cerrad Czarnymi Radom podchodziła bez swojego podstawowego przyjmującego, Thibaulta Rossarda, a w kolejnym meczu nie wystąpił libero Mateusz Masłowski, który wciąż jest kontuzjowany. Mimo problemów kadrowych, goście postawili Wojskowym bardzo duże wymagania.

Gra przez dłuższą część seta, toczyła się punkt za punkt. Przy stanie (16:16), najpierw swój atak na środku skończył Bartłomiej Lemański, a kolejne dwa proste błędy w wyprowadzaniu akcji ofensywnych przez gospodarzy, sprawiły że Asseco Resovia prowadziła trzema punktami (16:19). Tej kilku punktowej przewagi Cerrad Czarnym Radom nie udało się już odrobić. Rzeszowianie triumfowali w premierowej partii 25:22.

Druga odsłona pojedynku w hali MOSiR-u, znów rozpoczęła się od ataków zespołu Resovii. Zablokowany atak Norberta Hubera oraz nieskończona piłka z prawego skrzydła przez Maksima Zhigalova, sprawiła że Wojskowi przegrywali (6:9). Przy rezultacie (11:13) dla zespołu z Rzeszowa, Cerrad Czarni Radom stracili pięć punktów w jednym ustawieniu (11:18). Tej przewagi Wojskowi nie zdołali już zniwelować, przegrywając w drugiej partii (25:22).

Prawdziwe siatkarskie emocje, czekały na kibiców w trzecim secie. Wynik tej odsłony decydował się po fantastycznej walce na przewagi. Cerrad Czarni Radom niesieni wspaniałym dopingiem własnych kibiców, nie zamierzali oddawać meczu bez walki. Efektem było zwycięstwo w trzecim secie 28:26!

Niestety Asseco Resovia Rzeszów, nie pozwoliła na więcej gospodarzom. W czwartym secie podopieczni Gheorghe Cretu pokonali radomską drużynę 25:16, a w całym meczu triumfowali 3:1. MVP meczu wybrany został atakujący Asseco Resovii Rzeszów - Damian Schulz, który w tym pojedynku zdobył aż 28 punktów.

Dla Cerrad Czarnych Radom był to ostatni pojedynek w pierwszej części rundy zasadniczej PlusLigi. Wojskowi zanotowali 8. zwycięstw i 4. porażki. Z 24 punktami w tabeli, Wojskowi plasują się obecnie na 3. miejscu. Kolejny mecz zawodnicy Roberta Prygla rozegrają 29 grudnia. Wówczas przeciwnikiem będzie na wyjeździe Jastrzębski Węgiel.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 22:25, 28:26, 16:25)
MVP: Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 1, Zhigalov 11, Żaliński 22, Fornal 4, Pajenk 7, Huber 6, Ruciak (libero) oraz Kwasowski 3, Filip 7, Giger 1
Asseco Resovia Rzeszów: Kozub, Schulz 28, Buszek 10, Mika 13, Lemański 7, Smith 11, Perry (libero) oraz Możdżonek