Stocznia Szczecin wycofała się z rozgrywek PlusLigi w sezonie 2018/2019

Drużyna Stoczni Szczecin, wycofuje się z rozgrywek PlusLigi w sezonie 2018/2019. W czwartek (13 grudnia) zarząd szczecińskiego klubu wystosował oficjalne pismo o rezygnacji z dalszych występów w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn.

W czwartek (13 grudnia) władze klubu Stoczni Szczecin oficjalnie ogłosiły, że rezygnują z dalszych występów w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Klub ze Szczecina borykał się z problemami finansowymi, przez co większa część zawodników opuściła drużynę Stoczni Szczecin.

Klub nie jest w stanie zapewnić nawet podstaw funkcjonowania drużyny, nie mówiąc o organizacji kolejnych spotkań ligowych. Zmuszony zostałem do podjęcia decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek PlusLigi. - brzmi fragment oświadczenia prezesa KPS Stocznia Szczecin S.A. , Jakuba Markiewicza. Całe oświadczenie przeczytają Państwo TUTAJ.

W związku z wycofaniem się w trakcie pierwszej części rundy zasadniczej PlusLigi przez klub ze Szczecina, wszystkie dotychczasowe pojedynki Stoczni zgodnie z regulaminem, zostają anulowane. 

Zespół prowadzony przez Michała Gogola rozegrał 9. pojedynków z czego pięć kończyło się ich zwycięstwami. Stocznia pokonała Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovię Rzeszów, Cuprum Lubin, ONICO Warszawa oraz zespół Cerrad Czarnych Radom. Szczecinianie z kolei ponieśli porażki z Treflem Gdańsk, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Aluron Virtu Wartą Zawiercie oraz GKS-em Katowice. 

Podczas programu 7 strefa w telewizji Polsat Sport, przygotowana została alternatywna tabela, z anulowanymi spotkaniami Stoczni Szczecin.