PlusLiga: 11.kolejka - wyniki i tabela

Za nami 11.kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W sześciu rozegranych pojedynkach, aż czterokrotnie ze zwycięstw cieszyli się gospodarze. Cerrad Czarni Radom musieli zaznać drugiej z rzędu goryczy porażki. Wojskowi we własnej hali polegli w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

11.kolejkę PlusLigi otwierał mecz w Radomiu. Wojskowi po porażce na terenie mistrza Polski, w środowy wieczór mieli apetyty na kolejne punkty do ligowej tabeli. Rywal był jednak z najwyższej półki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która do meczu w Radomiu przystępowała bez porażki w tym sezonie. Cerrad Czarni Radom nie zdołali przeciwstawić się przeciwnikowi, przegrywając na własnym obiekcie 3:0.

W Lubinie, miejscowy Cuprum stoczył wspaniały bój o zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem. Lubinianie byli bliscy kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, jednak musieli uznać wyższość przeciwnika po tie-breaku. Również pięć setów zobaczyli kibice w Zawierciu. Miejscowy Aluron Virtu pokonał Trefl Gdańsk i dopisał na swoje konto dwa "oczka".

Także tie-breakiem kończył się pojedynek w Rzeszowie. Asseco Resovia podejmowała Chemik Bydgoszcz. Rzeszowianie ku radości własnych fanów zapisali drugie zwycięstwo w tym sezonie. W dwóch ostatnich meczach, ONICO Warszawa pokonała w czterech setach Indykpol AZS Olsztyn, a ogromną niespodzianką zakończył się mecz w Katowicach. Siatkarze Piotra Gruszki bez straty seta pokonali mistrza Polski, PGE Skrę Bełchatów.

Poniżej prezentujemy wyniki 11.kolejki PlusLigi oraz zestaw par 12.kolejki