Lider za silny. Cerrad Czarni Radom przegrali z ZAKSĄ

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wywiozła z Radomia komplet punktów. Wojskowi przed własną publicznością nie zdołali przeciwstawić się liderowi PlusLigi, przegrywając w trzech setach. Porażka sprawia, że Cerrad Czarni Radom spadli z drugiej, na czwartą lokatę w tabeli. MVP meczu wybrany został Łukasz Kaczmarek.

Cerrad Czarni Radom w meczu 11.kolejki PlusLigi podejmowali przed własną publicznością ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Andrei Gardiniego do Radomia przyjechali jako jedyna niepokonana drużyna w tym sezonie PlusLigi. Wojskowi z kolei do meczu przystępowali po porażce na terenie PGE Skry Bełchatów.

Pojedynek wicelidera z liderem rozpoczął się lepiej dla zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, a licznie zgromadzeni kibice byli świadkami siatkówki na bardzo wysokim poziomie. Przy wyniku (9:9), skutecznymi atakami popisali się Maksim Zhygalov oraz Wojciech Żaliński i gospodarze prowadzili (11:9). Przewaga w kolejnych wymianach została jednak szybko zniwelowana i to kędzierzynianie zaczęli "prowadzić grę" w premierowej partii.  Przy wyniku (17:17) radomianie popełnili błąd w polu zagrywki, a kolejne dwa skuteczne ataki ZAKSY, dały trzypunktowe prowadzenie (17:20). Wicemistrzowie Polski nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w pierwszej partii, wygrywając 25:21.

Drugiego seta z wysokiego "C" rozpoczęli podopieczni Andrei Gardiniego. Wojskowi już na początku partii popełnili kilka własnych błędów, co przyczyniło się do wyniku (7:1) dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Tej wysokiej przewagi drużynie prowadzonej przez Roberta Prygla nie udało się zniwelować. Na placu gry pojawili się również zmiennicy. ZAKSA skutecznie dowiozła prowadzenie do końca seta, triumfując 25:18.

Trzeci set okazał się ostatnim w środowy wieczór, w radomskiej hali MOSiR-u. Cerrad Czarni Radom nie zdołali przeciwstawić się liderowi PlusLigi, przegrywając kolejną partię 25:20, a całe spotkanie 3:0. Dla zespołu Roberta Prygla to druga porażka z rzędu. Ten wynik sprawił, że Cerrad Czarni Radom spadli z drugiego, na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Kolejnym przystankiem w walce o ligowe punkty w tym sezonie będzie Gdańsk. W niedzielę (16 grudnia), Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z Treflem, aktualnie ósmą drużyną w lidze.

Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)
MVP: Łukasz Kaczmarek
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żygałow 6, Żaliński, Fornal, Żalinski 11, Pajenk 5, Huber 3, Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Filip 12, Giger, Rybicki, Ostrowski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kaczmarek 12, Śliwka 10, Deroo 11, Wiśniewski 5, Bieniek 7, Zatorski (libero) oraz Walawender, Jungiewicz, Kalembka, Koppers