MISTRZOSTWA EEVZA: POLSCY KADECI ZE ZŁOTYM MEDALEM

Polska pokonała w Tallinie Azerbejdżan 3:0 (26:24, 25:22, 25:13) w meczu ostatniego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) kadetów z rocznika 2001 oraz młodszych i bez porażki zajęła pierwsze miejsce. W składzie biało-czerwonych wystąpili gracze RCS Czarnych Radom, Bartosz Sławiński oraz Maciej Nowowsiak.

Reprezentacja Polski przez całe zawody przeszła, nie odnosząc żadnej porażki. Biało-czerwoni w pięciu rozegranych spotkaniach stracili zaledwie dwa sety, pokazując bardzo wysoką formę. Polacy bez straty seta pokonali Białoruś, Rosję oraz Ukrainę i Azerbejdżan. Jedynie w starciu z gospodarzami zawodów - reprezentacją Estonii, podopieczni Sebastiana Pawlika stoczyli pięciosetowy bój.

W składzie biało-czerwonych znaleźli się wychowankowie RCS Czarnych Radom, Bartosz Sławiński oraz Maciej Nowosielski.