PlusLiga: 8.kolejka - wyniki i tabela

Za nami już 8.kolejka w rozgrywkach PlusLigi. W rozegranych siedmiu pojedynkach tej serii spotkań, czterokrotnie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Cerrad Czarni Radom po serii sześciu wygranych z rzędu, tym razem musieli zaznać goryczy porażki. Wojskowi w Netto Arena w Szczecinie, ulegli Stoczni 3:1. Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki 8.kolejki.

Rywalizacja w 8.kolejce rozpoczęła się w Kędzierzynie-Koźlu oraz Gdańsku. ZAKSA bez straty seta pokonała Cuprum Lubin, a Trefl musiał uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, która sięgnęła po pierwszą wygraną w tym sezonie PlusLigi. W sobotę (17 listopada) rozegrano dwa kolejne pojedynki.

Chemik Bydgoszcz przed własną publicznością pokonał 3:1 GKS Katowice, a PGE Skra Bełchatów bez straty seta ograła ONICO Warszawa.  W hicie kolejki Stocznia Szczecin w Netto Arena podejmowała Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla po sześciu zwycięstwach z rzędu, musieli tym razem zejść z boiska pokonanym. Szczecinianie ograli Wojskowych 3:1. Mimo porażki Wojskowi nadal zachowali drugie miejsce w tabeli.

Cztery sety zobaczyli kibicie w Olsztynie. Indykpol AZS mierzył się z Jastrzębskim Węglem. Gospodarze nie zdołali skutecznie przeciwstawić się drużynie Ferdinando De Giorgiego, przegrywając 3:1. Na zakończenie 8.kolejki PlusLigi, MKS Będzin po pięciosetowej walce uległ Jurajskim Rycerzom z Zawiercia.