Koncertowa gra Cerrad Czarnych Radom! Aluron Virtu Warta pokonany na własnym terenie! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom z czwartym zwycięstwem z rzędu! Wojskowi tym razem pokonali 3:0 w Zawierciu, miejscowy Aluron Virtu Wartę! Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrano atakującego Cerrad Czarnych Radom, Maksima Zhigalova.

Spotkanie w hali sportowej w Zawierciu było wielkim świętem siatkówki. Cerrad Czarni Radom do pojedynku z Jurajskimi Rycerzami podchodzili po odniesionych trzech zwycięstwach z rzędu. Aluron Virtu Warta Zawiercie z kolei chciał sięgnąć po drugi triumf przed własną publicznością. Wojskowi mieli jednak przygotowany inny scenariusz na to spotkanie.

Premierowy set był w pełni zdominowany przez Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla w pierwszej partii byli nie do zatrzymania, będą lepszą drużyną w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale największe "ciosy" radomski zespół zadawał w polu serwisowym. To właśnie zagrywka pozwalała Cerrad Czarnym na budowanie przewagi w premierowej odsłonie. WKS wygrał pierwszą partię 25:13!

W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana. Zawiercianie przy pomocy własnych kibiców prezentowali już lepszą skuteczność w przyjęciu, a dzięki temu skuteczniej mogli rozgrywać swoje akcje ofensywne. Po błędzie w polu serwisowym Mateusza Malinowskiego, a następnie punktowym bloku Maksima Zhigalova, Cerrad Czarni Radom objęli prowadzenie (14:10). Przewaga w kolejnych wymianach przez zawiercian została odrobiona (18:18) i szykowała się wyrównana końcówka seta. Ostatnie słowo należało ponownie do Wojskowych, którzy po autowej zagrywce Kamila Semeniuka, triumfowali w kolejnej partii (25:23).

Trzeci set był ostatnią odsłoną w niedzielne popołudnie w hali sportowej w Zawierciu. Przy stanie (11:10) dla gospodarzy, Cerrad Czarni Radom za sprawą punktowych ataków Alena Pajenka, Maksima Zhigalova oraz punktowych blokach Tomka Fornala objęli prowadzenie (14:11). Tej przewagi gospodarze nie zdołali zniwelować, a spotkanie atakiem z pierwszej strefy zakończył Maksim Zhigalov, który przez komisarza zawodów został uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

Maksim Zhugalov najlepszym zawodnikiem meczu w Zawierciu. (fot. Adam Kurasiewicz)

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom dwa dni przerwy, a już w środę (7 listopada) rozegrają kolejny ligowy pojedynek. Tym razem przeciwnikiem Wojskowych będzie na wyjeździe Chemik Bydgoszcz.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 23:25, 19:25)
MVP: Maksim Zhigalov (Cerrad Czarni Radom)
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Masny, Malinowski (8), Waliński (8), Semeniuk (8), Swodczyk (2), Gawryszewski (7), Koga (libero) oraz Żuk, Rejno (2), Bociek (3)
Cerrad Czarni Radom : Vincić, Żygałow (19), Żaliński (13), Fornal (10), Pajenk (8), Huber (7), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero)