Pierwsze zwycięstwo w sezonie! Triumf w hali Urania w Olsztynie!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom sięgnęli po pierwszy triumf w sezonie 2018/2019! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia w hali Urania w Olsztynie, pokonali miejscowy Indykpol AZS 3:0! Najlepszym zawodnikiem spotkania, wybrany został przyjmujący drużyny Wojskowych, Wojciech Żaliński!

Środowe spotkanie w hali Urania w Olsztynie, było drugą szansą na zdobycie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie dla Indykpol AZS-u oraz Cerrad Czarnych Radom, gdyż oba zespoły przegrały swoje inauguracyjne spotkania. - Chcemy wyeliminować nasze błędu z pierwszego pojedynku i z Olsztyna przywieźć komplet punktów - zapowiadał po meczu z Jastrzębskim Węglem Tomasz Fornal, przyjmujący WKS-u.

Starcie w hali Urania w pełni kontrolowane było przez zespół Cerrad Czarnych Radom. Już od początku spotkania podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki. Dzięki skutecznym atakom Wojciecha Żalińskiego oraz Maksima Zhygalova, Cerrad Czarni Radom jako pierwsi zbudowali kilka punktów przewagi nad swoim rywalem (11:14). W kolejnych wymianach przewaga WKS-u wzrosła do sześciu punktów (14:20). Rozprężenie radomskiego zespołu w przyjęciu sprawiło, że Wojskowi nie ustrzegli się błędów w końcówce partii (19:21). Siatkarze Roberta Prygla nie dali jednak wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie, zwyciężając 25:22.

W drugiej partii Wojskowi dalej utrzymywali dobrą dyspozycję. Indykpol AZS Olsztyn miał dużo problemów ze skończeniem swoich ataków, w skutek czego Roberto Santili zmuszony był do rotacji w swoim składzie. Nieskutecznością w tym secie raził lider gospodarzy - Jan Hadrava, który nie mógł przedrzeć się przez szczelny blok radomskiego zespołu. Wojskowi znów pewnie dążyli do zwycięstwa w kolejnym secie, prowadząc już (16:21). Indykpol AZS Olsztyn starał się co sił, aby zniwelować przewagę, ale ostatnie słowo znów należało do Cerrad Czarnych Radom, którzy wzorem poprzedniej partii, wygrali 25:22.

Trzeci set okazał się ostatnim w środowym pojedynku w hali Urania w Olsztynie. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia postawili przysłowiową kropkę "nad i", dominując Indykpol AZS Olsztyn w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wojskowi wygrali trzecią partię 25:17, a całe spotkanie 3:0!

MVP meczu wybrany został przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Żaliński. Kolejny mecz zespół WKS-u rozegra już w niedzielę (21 października). Tym razem radomianie udadzą się do Lubina, by zmierzyć się z miejscowym Cuprum.

MVP meczu Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom, Wojciech Żaliński. (fot. Adam Kurasiewicz)

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)
MVP: Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)
Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (11), Zniszczoł (2), Kapelus (9), Kalinin (2), Woicki, Warda (7), Żurek (libero) oraz Kańczok, Lux (10), Urbanowicz, Gil,
Cerrad Czarni Radom: Pajenk (6), Żaliński (16), Vincić (2), Huber (12), Zhigalov (13), Fornal (9), Ruciak (libero)