Cerrad Czarni Radom gotowi na walkę w hali Urania!

Przed nami 2.kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Po porażce na inaugurację nowych rozgrywek, przed drużyną Cerrad Czarnych Radom pierwsze, wyjazdowe spotkanie. W środę (17 października) Wojskowi w hali Urania w Olsztynie zmierzą się z miejscowym Indkpol AZS-em. Obie drużyny staną przed szansą na pierwszy triumf w tym sezonie. 

Emocje po inauguracji sezonu już opadły. Cerrad Czarni Radom w 1.kolejce zmagań siatkarskiej PlusLigi, musieli zaznać goryczy porażki, przegrywając w hali MOSiR-u z Jastrzębskim Węglem 3:0. Teraz przed podopiecznymi Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia druga szansa, na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. W środę (17 października) Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn.


Cerrad Czarni Radom do Olsztyna wyruszyli we wtorek (16 października) o godz. 7:30. (fot. Adam Kurasiewicz)


Olsztynianie do rozgrywek 2018/2019 podeszli w dość przemeblowanym składzie. Z zespołem po ostatnim sezonie pożegnało się sześciu siatkarzy. Po bardzo udanych rozgrywkach z klubem Indykpol AZS Olsztyn rozstał się Jakub Kochanowski, który zasilił szeregi PGE Skry Bełchatów. Do GKS-u Katowice odszedł belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux, a do MKS-u Będzin przeniósł się Adrian Buchowski. Z Olsztyna odeszli jeszcze Blake Scheerhoorn i Łukasz Makowski. Karierę sportową z kolei zakończył Daniel Pliński.

W ich miejsce włodarze klubu zatrudnili: Marcela Luxa, Pawła Pietraszko, Radosława Gila, Serhija Kapelusa, Sebastiana Wardę, Jakuba Urbanowicza, Mateusza Porębę oraz rosyjskiego siatkarza Denisa Kalinina. Indykpol AZS Olsztyn podobnie jak Cerrad Czarni Radom, nie zaliczył udanego startu w nowych rozgrywkach PlusLigi. Siatkarze Roberto Santiliego w pierwszej kolejce musieli uznać wyższość GKS-u Katowice, przegrywając na terenie rywala 3:1. Dla obu ekip, środowe spotkanie (17 października) w hali Urania w Olsztynie, będzie zatem drugą szansą na pierwszy triumf w sezonie 2018/2019! 

- Mecz z Jastrzębskim Węglem na pewno pokazał nam nad czym jeszcze musimy popracować na początku sezonu. To była jednak pierwsza kolejka, teraz czeka nas wyjazdowy mecz z Olsztynem, z którego będziemy chcieli wywieźć komplet punktów - powiedział po spotkaniu z Jastrzębskim Węglem, przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Tomasz Fornal.

Warto dodać, że Indykpol AZS Olsztyn i Cerrad Czarni Radom, mierzyli się w okresie przygotowawczym do ligi. W ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego 2018, podopieczni Roberta Prygla wygrali starcie z AZS-em 3:1.

Mecz Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom, rozegrany zostanie w środę (17 października) o godzinie 18:00 w hali Urania w Olsztynie. Prosto z hali Urania, będziemy prowadzić relację live, na naszym kanale RADIOWKS!

Wszystkie pary 2.kolejki PlusLigi mężczyzn w sezonie 2018/2019:

Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz
Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa
Aluron Virtu Warta Zawiercie - jastrzębski Węgiel
Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom
Trefl Gdańsk - GKS Katowice
Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin