Turniej Partnerstwa Regionalnego: Zwycięstwa Indykpolu AZS Olsztyn i Cerrad Czarnych Radom

Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn, sięgnęli po pierwsze zwycięstwa w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni! Wojskowi w czterech setach pokonali Trefl Gdańsk, a zawodnicy z Olsztyna potrzebowali trzech partii, by rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść.

Piątkowy mecz Cerrad Czarnych Radom z Treflem Gdańsk był jednym z ostatnich już sprawdzianów przed rozpoczęciem rozgrywek w sezonie Plus Ligi. Spotkanie było zacięte, jednak z końcowego wyniku zadowoleni mogli być gospodarze.

Spotkanie z drużyną Trefla Gdańsk otworzył remis (1:1). Gdy w ataku pomylił się Maksim Zhigalov, goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie (4:5). Do ponownego remisu doprowadził Tomek Fornal, który miał okazję atakować ze swojego ulubionego pipe’a (10:10). Norbert Huber zapunktował ze środka i ponownie zapewnił kolejne oczko na tablicy wyników gospodarzom(17:16). Pierwszą partię zakończył rosyjski atakujący Cerrad Czarnych Radom sprytnym atakiem z prawego skrzydła (30:28).

Na początku drugiego seta na tablicy z wynikiem widniał wynik 2:1. Po autowej zagrywce Zhigalova był już remis (5:5). Przebieg tej partii był wyrównany, ale dobrą zagrywką popisał się Norbert Huber (11:10). Gdańszczanie przełamali radomski blok, aby ponownie doprowadzić do remisu (17:17). W końcówce Cerrad Czarni Radom wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20) i nie oddali go już do końca odsłony (25:23).

W trzeciego seta lepiej weszli goście z Gdańska (0:2). Przez cały czas utrzymywali dwupunktową przewagę (7:9). Bardzo dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Maciej Muzaj, który zapewnił swojej drużynie sześć oczek przewagi (14:20). Cerrad Czarni Radom nie poddawali się i udało im się zniwelować straty (19:22). Na koniec siatkarze Trefla Gdańsk skutecznie zablokowali Tomka Fornala (21:25).

Początek czwartej partii to koncertowa gra Cerrad Czarnych Radom (3:1). Gdańszczanie zdołali jednak doprowadzić do remisu (10:10). Wtedy w ataku zaczął wyraźnie odznaczać się Michał Filip (15:12). Od tego momentu gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie (22:18), którego nie oddali już do końca spotkania (25:21).

Teraz rywalizacja Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni 2018 przenosi się do Kozienic. Harmonogram spotkań znajdą Państwo poniżej.

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (30:28, 25:23, 21:25, 25:21)
Cerrad Czarni Radom: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Zhigalov, Fornal, Ruciak(L) oraz Giger, Filip, Kwasowski, Rybicki
Trefl Gdańsk: Grzyb, Janusz, Mijailović, Niemiec, Muzaj, Schott, Olenderek(L) oraz Kozłowski, Jakubiszak
Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)