Gran Canaria Cup: Cerrad Czarni Radom lepsi od gospodarzy turnieju!

Drugie zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom na turnieju Gran Canaria Volleyball Cup! Podopieczni Roberta Prygla tym razem bez straty seta, pokonali gospodarzy zawodów - Club Voleibol 7 Islas. Przed radomskim zespołem jeszcze jedno grupowe spotkanie, które zadecyduje o rozstawieniu przed walką w półfinale.

Atmosfera w hali sportowej w Santa Lucia już od początku zapowiadała wielkie, sportowe emocje. Fani siatkówki na Gran Canarii szczelnie wypełnili trybuny, tworząc wspaniałą atmosferę. Lepiej pojedynek z gospodarzami zawodów rozpoczęli zawodnicy Cerrad Czarnych Radom.  Już od pierwszych piłek na placu gry, zobaczyliśmy Dejana Vincicia oraz Alena Pajenka, którzy zadebiutowali w barwach radomskiego zespołu, w grach kontrolnych przed sezonem 2018/2019.

Podopieczni Roberta Prygla dzięki bardzo dobrej dyspozycji w polu zagrywki, narzucili swojemu rywalowi styl gry. Club Voleibol 7 Islas nie mógł sobie poradzić także w ataku, gdzie raz za razem Cerrad Czarni Radom popisywali się skutecznymi blokami. Gdy przewaga urosła już do ośmiu punktów, wiadome było, że ciężko będzie gospodarzom na odrobienie strat w tym secie (15:7). Przewaga Wojskowych rosła z każdą kolejną wymianą (22:14). Premierową partię skutecznym atakiem z prawego skrzydła zakończył Maksim Zhigalov (25:16).

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Gospodarze niesieni wręcz ogłuszającym dopingiem, zaczęli grać o wiele skuteczniej w ataku (6:6). Po dłuższych wymianach to jednak ponownie zawodnicy Cerrad Czarnych Radom zaczęli dyktować warunki gry. Pojedynczy blok Michała Ostrowskiego, a następnie wykorzystana kontra przez Maksima Zhigalova, dała prowadzenie (13:9). Bardzo dobre zawody rozgrywał Dejan Vincić, który skutecznie rozprowadzał grę swojego zespołu w ataku.

Gospodarze ze wszystkich sił grali o każdą piłkę, ale nie byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, przegrywając drugiego seta 25:23 , a całe spotkanie 2:0. Przed drużyną WKS-u jeszcze jeden pojedynek w grupie. W piątek (28 września) o godzinie 19:00 czasu polskiego zmierzą się z fińskim zespołem Lentopalloseura Etta.

Cerrad Czarni Radom - Club Voleibol 7 Islas (25:16)
Cerrad Czarni Radom: Zhigalov, Pajenk, Vincić, Ostrowski, Żaliński, Fornal, Wasilewski (Libero)

CV 7 Islas Vecindario – Cerrad Czarni Radom 2:0

Lentopalloseura Etta - Cerrad Czarni Radom (godz. 18:00) - czasu polskiego o godz. 19:00
CV 7 Islas Vecindario - Volleyball Bisons Buhl (godz. 19:30)