Gran Canaria Cup: Zwycięstwo na inaugurację turnieju!

Cerrad Czarni Radom na inaugurację zmagań w Gran Canaria Volleyball Cup, pokonali niemiecki zespół Volleyball Bisons Buhl. Podopieczni Roberta Prygla w rozgrywanym do dwóch wygranych setów, zwyciężyli bez straty partii. Warto zaznaczyć, że premierowa odsłona meczu zakończyła się wynikiem 42:40!

Premierowa odsłona spotkania Cerrad Czarnych Radom z Volleyball Bisons Buhl rozpoczęła się lepiej dla siatkarzy Roberta Prygla. Wojskowi już na początku spotkania zaczęli górować w ataku i systematycznie wykorzystywać swoje szanse w kontrze (8:4). Z czasem niemiecki zespół zaczynał coraz lepiej radzić sobie w polu zagrywki, ale nadal nie był w stanie odrobić wypracowanej przewagi przez radomski zespół. (16:14).

W końcówce seta to Cerrad Czarni Radom byli w lepszej sytuacji. Po skutecznym ataku Michała Filipa, WKS prowadził (21:18). Volleyball Bisons Buhl nie zamierzał jednak oddawać seta bez walki i w decydujących akcjach wyrównał (24:24). Gra toczyła się na przewagi i zakończyła się przy wyniku 42:40! Górą okazali się Cerrad Czarni Radom.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie zawodnicy z Niemiec, którzy wyszli na prowadzenie (7:4). W kolejnych wymianach tej partii, radomianie sukcesywnie odrabiali straty, a po asie serwisowym Kamila Kwasowskiego objęli prowadzenie (12:10). Siatkarze Volleyball Bisons coraz częściej zaczęli mylić się w polu zagrywki, co przekładało się na „darmowe” punkty dla radomskiego zespołu (16:13).  W końcówce seta Cerrad Czarni Radom nadal „trzymywali” trzypunktową przewagę. Po asie serwisowym Jakuba Rybickiego oraz punktowym bloku Maksima Zhigalova, Wojskowi prowadzili (21:17). Tej przewagi Cerrad Czarni Radom już nie zaprzepaścili i wygrali (25:21), a całe spotkanie 2:0.

W piątek (28 września) drugi dzień zmagań w turnieju Gran Canaria Volleyball Cup. Cerrad Czarni Radom rozegrają tym razem dwa spotkania, a ich przeciwnikami będą CV 7 Islas Vecindario  oraz Lentopalloseura Etta. W fazie grupowej mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. W rundzie finałowej pojedynki rozgrywane będą rozgrywane do trzech wygranych partii.

Cerrad Czarni Radom - Volleyball Bisons Buhl 2:0 (42:40, 25:21)
Cerrad Czarni Radom: Giger, Ostrowski, Huber, Kwasowski, Fornal, Filip, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Rybicki, Zhigalov

Harmonogram turnieju Gran Canaria Volleyball Cup:

Czwartek (27 września)
Cerrad Czarni Radom – Volleyball Bisons Buhl 2:0 (42:40, 25:21)
CV 7 Islas Vecindario - Lentopalloseura Etta 1:2

Piątek (28 września)
Lentopalloseura Etta - Volleyball Bisons Buhl (godz. 10:30)
CV 7 Islas Vecindario – Cerrad Czarni Radom (godz. 12:00) - czasu polskiego o godz. 13:00

Lentopalloseura Etta - Cerrad Czarni Radom (godz. 18:00) - czasu polskiego o godz. 19:00
CV 7 Islas Vecindario - Volleyball Bisons Buhl (godz. 19:30)