Cerrad Czarni Radom lepsi w starciu ze Ślepskiem Suwałki

Mecz kontrolny z MKS-em Ślepskiem Suwałki był pierwszym, który Cerrad Czarni Radom rozegrali przed radomską publicznością. Sparing przyniósł wiele materiałów do analizy po czterosetowym boju, wygranym przez podopiecznych Roberta Prygla. Wkrótce na naszej stronie relacją zdjęciowa oraz materiał video!

Spotkanie rozpoczęły dwie skuteczne zagrywki rozgrywającego MKS-u Ślepsk Suwałki – Kacpra Gonciarza (0:2). Mocny atak Jakuba Rybickiego sprawił, że Cerrad Czarni Radom wyszli na jednopunktowe prowadzenie (6:5). Gospodarze objęli wysoką przewagę, po nieudanym ataku zawodnika gości (15:10). Zdecydowany atak pod górę w wykonaniu Rybickiego przyniósł zgromadzonym kibicom wiele radości (17:14). Przy stanie 20:16 trener Robert Prygiel poprosił o chwilę odpoczynku dla swoich podopiecznych. Pierwszą partię zakończyła zepsuta zagrywka gości z Suwałk (25:21).

Drugiego seta otworzył remis (1:1). Mocny atak Tomka Fornala z lewego skrzydła dał Cerrad Czarnym Radom nieznaczne prowadzenie (4:3). Dobrą serią zagrywek popisał się Tomasz Fornal (12:5). Gospodarze od początku kontrolowali przebieg tej partii (17:11). Po potrójnym bloku Wojskowi wyszli na dziewięcio punktowe prowadzenie (23:14). Ostatnie słowo należało do Michała Filipa, który wykorzystał piłkę przechodzącą (25:15).

W trzecią odsłonę lepiej weszli goście (0:3). Gospodarze dzielnie walczyli, ale siatkarze z Suwałk byli bardzo skuteczni w polu zagrywki oraz ataku (3:5). Atomowy atak Maksima Zhigalova sprawił, że goście prowadzili już tylko jednym punktem (13:14). Walka o każdą piłkę opłaciła się i Cerrad Czarni Radom wyrównali stan seta (20:20). Mimo dobrej gry gospodarzy, to goście triumfowali po walce na przewagi (25:27).

Podobnie jak w drugim secie, w czwartej odsłonie na tablicy widniał remis (1:1). Skuteczny blok Zhigalova i Hubera dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (4:2). Swoją serię mocnych, skutecznych zagrywek miał rosyjski atakujący (10:3). Dobrą zagrywką popisał się również Michał Ostrowski, po którego akcji na tablicy wyświetlił się wynik 18:8. Goście nie dawali za wygraną i walczyli o każdy punkt (21:12). Spotkanie zakończył Kamil Kwasowski mocnym atakiem z lewego skrzydła (25:20).

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:17)
Cerrad Czarni Radom: Giger, Ostrowski, Huber, Rybicki, Fornal, Filip, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Żaliński, Kwasowski, Zhigalov
Ślepsk Suwałki: Szwaradzki, Siek, Skrzypkowski, Kapajew, Sapiński, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Rudziewicz,