Reprezentacja Słowenii rozpoczęła przygotowania do siatkarskiego mundialu

Reprezentacja narodowa Słowenii rozpoczęła przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. W składzie nie zabrakło dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom: rozgrywającego Dejana Vincicia oraz nowego siatkarza radomskiego zespołu, środkowego Alena Pajenka.


Kadra Słowenii rozpoczęła przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Zespół prowadzony przez Slobodana Kovaca w poniedziałek (16 lipca) stawił się na pierwszych wspólnych zajęciach w miejscowości Kranjska Gora. Z kadrą trenuje dwóch siatkarzy Cerrad Czarnych Radom: rozgrywający Dejan Vincić oraz nowy nabytek radomskiego klubu, środkowy Alen Pajenk.

- Wszyscy gracze dobrze wypoczęli. Mamy bardzo dobry zespół i teraz wszystko będzie zależeć od nas samych. Naszym celem w ciągu tych dwóch miesięcy jest dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się mistrzostw - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Słowenii, Slobodan Kovac. 

Słoweńscy siatkarze pozostaną w Kranjskiej Gorze przez trzy tygodnie, a następnie przeniosą się do Mariboru. Zespół prowadzony przez Slobodana Kovaca na Mistrzostwach Świata w Bułgarii i Włoszech w grupie A zmierzy się we Florencji z Argentyną, Japonią, Belgią, Dominikaną oraz Włochami.

Kadra Słowenii:
Rozgrywający: Dejan Vinčič, Uroš Planinšič, Gregor Ropret 
Libero: Urban Toman, Jani Kovačič

Atakujący: Tonček Štern , Mitja Gasparini
Środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Matic Videčnik, Dane Mijatović
Przyjmujący: Jure Okroglič, Klemen Čebulj, Tine Urnaut, Alen Šket, Rok Možič, Jan Klobučar


(fot. odbojka.si)