Wojskowi odwrócili losy rywalizacji, ale złoty set należał do Aluronu

Wojskowi odwrócili losy rywalizacji w walce o 9.miejsce na koniec sezonu, wygrywając u siebie 3:0. Niestety ten ostatni, decydujący set pada łupem drużyny z Zawiercia. Cerrad Czarni Radom zatem na koniec rozgrywek zajmują 10. miejsce w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. MVP pojedynku w Radomiu, wybrany został Dejan Vincić.

W tej rywalizacji, stawką w dwumeczu było 9.miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018. W pierwszej potyczce Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Cerrad Czarnymi Radom, lepsi okazali się Jurajscy Rycerze, którzy na własnym obiekcie triumfowali 3:1. Drugi mecz w Radomiu, decydował o tym kto sięgnie po wyższą lokatę na koniec rozgrywek.

Radomianie, aby wywalczyć 9.miejsce w tym sezonie musieli za wszelką cenę wygrać przed własną publicznością, a następnie o wszystkim miał zadecydować "złoty set". Realizacja planu przez podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnai realizowana była w stu procentach. Cerrad Czarni Radom niesieni dopingiem swoich kibiców wręcz zdominowali swojego przeciwnika, odwracając losy rywalizacji.

Wojskowi całkowicie wymazali porażkę z Zawiercia i na własnym terenie dali prawdziwy popis w trzech setach. Radomianie triumfowali w piątkowy wieczór w hali MOSiR-u 3:0, wygrywając kolejno partie: 25:18, 25:19 oraz 25:18. W związku z tym, że stan rywalizacji o 9.miejsce wynosił 1:1, o wszystkim zadecydować musiał "złoty set".

Zwycięsko z tej prawdziwej bitwy wyszli siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie, którzy mimo niepowodzeń w meczu, potrafili wygrać tego najważniejszego seta w tym sezonie. Triumf 15:12, dał podopiecznym Emanuele Zaniniego 9. miejsce na koniec sezonu 2017/2018 w siatkarskiej PlusLidze. Cerrad Czarni Radom uplasowali się na 10. lokacie.

- Ten mecz był podsumowaniem całego sezonu. Dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie "tłamsimy" przeciwnika, ale ostatecznie przegrywamy. Tak też ten sezon wyglądał. Było bardzo dużo spotkań, w których dominowaliśmy nad przeciwnikiem, ale rywal odwracał losy pojedynków. Dzisiaj w decydującym złotym secie, Zawiercie wygrało. Bardzo szkoda, ponieważ mając tak duże wsparcie w tym sezonie kibiców,  chcieliśmy podziękować im tym dziewiątym miejscem. Niestety się nie udało. - powiedział po meczu szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel.

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:19, 25:18, Złoty set: 12:15)
MVP: Dejan Vincić (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Filip, Fornal, Kwasowski, Teryomenko, Huber, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Droszyński, Rybicki, Ostrowski
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Pająk, Bociek, Długosz, Patak, Zajder, Smith, Koga (libero) oraz Popik, Kaczorowski, de Leon, Andrzejewski (libero), Żuk.

1 mecz: Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:21)
2 mecz:
Cerrad Czarni Radom - Aluron VIrtu Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:19, 25:18, złoty set: 12:15)

Rywalizacja o miejsca 9-10.