Beniaminek z Zawiercia wygrywa pierwsze starcie o 9.miejsce

Porażką kończy się pojedynek Wojskowych w pierwszym pojedynku play-off, którego stawką jest 9. miejsce na koniec sezonu. Beniaminek z Zawiercia triumfuje 3:1. Rewanż w piątek w Radomiu! MVP meczu w Zawierciu wybrany został przyjmujący gospodarzy, Matej Patak.Za nami pierwsza potyczka w rundzie play-off, którego stawką jest 9.miejsce na koniec sezonu 2017/2018 w PlusLidze. Aluron Virtu Warta Zawiercie sprawił swoim kibicom dużą niespodziankę, pokonując na własnym terenie Cerrad Czarnych Radom.

Spotkanie w hali OSIR II w Zawierciu rozpoczęło się znakomicie dla drużyny Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Wojskowi już od samego początku znakomicie spisywali się w polu zagrywki. Dzięki bezpośrednim punktom w polu serwisowym, co chwilę zmuszeni byli odrabiać straty. Gospodarze nie zdołali rozstrzygnąć losów tego seta na swoją korzyść przegrywając premierową odsłonę 25:23.

Kolejne trzy partie zapisane zostały jednak na konto beniaminka z Zawiercia. Wojskowi mieli duże problemy w elemencie przyjęcia zagrywki rywala, co przekładało się na rozegrania akcji ofensywnych. Sztab trenerski zmuszony był do rotacji składu. Na boisku pojawił się również m.in. Kacper Wasilewski. Nominalny drugi libero zespołu zastąpił bardzo przeciętnie spisującego się tego wieczoru Dustina Wattena.

Drużyna z Zawiercia triumfowała w drugim secie 25:20, zaś w trzecim i czwartym 25:21, triumfując w całym spotkaniu 3:1. Teraz rywalizacja przenosi się do Radomia. W piątek (20 kwietnia) Wojskowi o godzinie 18:30 rozpoczną pojedynek z zespołem z Zawiercia.

W przypadku zwycięstwa gości Aluron Zajmie na koniec sezonu 9.miejsce. Jeśli wygrają Cerrad Czarni Radom, wówczas bilans spotkań będzie wynosił 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break. 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:21)
MVP:
Matej Patak (Aluron Virtu Warta Zawiercie)
Aluron VIrtu Warta Zawiercie: Żuk, Zajder, de Leon, Bociek, Pająk, Smith, Koga (libero) oraz Długosz, Andrzejewski (libero), Patak
Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Vincić, Filip, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten (libero) oraz Wasilewski (libero), Ostrowski, Droszyński, Ziobrowski, Żaliński

Rywalizacja o miejsca 9-10. 
Stan rywalizacji 
(do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Aluronu