Zwycięstwo nad Cuprum Lubin i awans w ligowej tabeli!

Trzy punkty zostają w Radomiu! Siatkarze Wojskowych po emocjonującym czterosetowym boju wygrywają przed własną publicznością z Cuprum Lubin 3:1! To zwycięstwo daje Czarnym awans na ósmą lokatę w tabeli PlusLigi! MVP pojedynku wybrany został przez komisarza zawodów, Tomek Fornal.

Stawką piątkowego meczu w hali MOSiR-u była ósma lokata w tabeli. Do końca rundy zasadniczej PlusLigi pozostało już niespełna cztery kolejki, które zadecydują o ostatecznej walce w rundzie play-off sezonu 2017/2018.

Pojedynek pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom a Cuprum Lubin rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Już od pierwszych piłek spotkania to podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nadawali tempo w grze. Po skutecznym ataku ze środka Dmytro Teryomenko, a następnie dwóch asach serwisowych ukraińskiego zawodnika, Wojskowi wyszli na prowadzenie (8:2). Przewaga gospodarzy była w premierowej partii ogromna. Cuprum przez długi czas nie mógł znaleźć również skutecznej recepty na zatrzymanie ataków Tomka Fornala oraz Wojciecha Żalińskiego. Pierwszy set zakończył się triumfem gospodarzy 25:20.

Goście z Lubina wymazali z głów pierwszą partię spotkania, dzięki czemu w drugiej odsłonie meczu gra wyraźnie się wyrównała.Po stronie drużyny Cuprum coraz więcej piłek Michał Masny zaczął kierować do lidera drużyny - Łukasza Kaczmarka. Atakującego z Lubina wspomagał również Keith Pupart, który na skrzydłach zdobywał cenne punkty dla swojego zespołu. Gra długo utrzymywała się punkt za punkt, jednak to Wojskowi jako pierwsi zbudowali kilku punktową przewagę. Trzy skuteczne ataki Wojciecha Żalińskiego, Dmytro Teryomenko oraz Tomka Fornal pozwoliły wyjść na prowadzenie (18:15). W końcówce seta różnica punktów wzrosła do czterech oczek (23:19), a kropkę "nad i" w tej partii postawił skutecznym atakiem Kamil Kwasowski (25:20).

W trzeciej odsłonie to Cuprum "doszedł do głosu". Dziesięciominutowa przerwa w piątkowym meczu zdecydowanie lepiej wpłynęła na siatkarzy z Lubina. Podopieczni Patricka Duflosa wyszli niezwykle zdeterminowani, by w Radomiu dalej walczyć o kolejne zwycięstwo w lidze. Na absolutnego lidera swojego zespołu zaczął wyrastać Łukasz Kaczmarek, który do skutecznych ataków dołączał asy serwisowe. Cuprum wygrał trzeciego seta (25:18) i wciąż liczył w grze o triumf w hali MOSiR-u.

Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do Cerrad Czarnych Radom. To Wojskowi przy kolejnym wspaniałym dopingu w hali MOSiR-u wznieśli ręce w geście zwycięstwa. Gra w trzeciej odsłonie długo była wyrównana, jednak w decydującym momencie to gospodarze "wrzucili szósty bieg" wygrywając 25:19, a w całym meczu 3:0.

MVP pojedynku przez komisarza zawodów wybrany został przyjmujący Tomek Fornal. Kolejny świetny występ na pozycji atakującego zaliczył z kolei Wojciech Żaliński, który w starciu z Cuprum Lubin zdobyła aż 28 punktów, a przez niektórych dziennikarzy dostał przydomek "radomskiego gladiatora".

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)
MVP: Tomek Fornal (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Żaliński 28, Fornal 19, Kwasowski 3, Teryomenko 13, Huber 7, Watten (libero) oraz Rybicki 1, Wasilewski (libero), Ziobrowski, Droszyński
Cuprum Lubin: Masny 1, Kaczmarek 23, Terzić 12, Biegun 1, Gunia 11, Hain 5, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Pupart 11, Patucha, Gorzkiewicz. Sędziowie: Piotr Skowroński i Marek Heyducki