Wojskowi postawili się mistrzowi Polski

Cerrad Czarni Radom w sobotę (17 lutego) podejmowali na własnym terenie mistrza Polski - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po emocjonującym czterosetowym pojedynku, górą ze starcia w hali MOSiR-u wyszli zawodnicy Andrei Gardiniego. MVP spotkania wybrany został zawodnik gości - Łukasz Wiśniewski.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla gospodarzy. Tego dnia hala sportowa w Radomiu została wypełniona do ostatniego miejsca, a Wojskowi od pierwszych akcji meczu "rzucili się" do ataku na swojego rywala. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia byli nie do zatrzymania w ataku, dokładając do tego skuteczną zagrywkę. Doskonałą partię po stronie WKS-u rozgrywał Dejan Vincić, który umiejętnie rozprowadzał akcje ofensywne swojego zespołu. Cerrad Czarni Radom przy ponad 60% skuteczności w ataku, triumfowali w pierwszym secie 25:20.

W drugiej odsłonie gra wyraźnie się wyrównała. Dopiero w końcówce partii, to ZAKSA wyszła na kilku punktowe prowadzenie. Po skutecznym ataku Maurice Torresa, a także pojedynczym bloku Benjamina Toniuttiego na Tomku Fornalu, mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie (20:16). Czteropunktowego prowadzenia gości nie dało się odrobić gospodarzom. ZAKSA dowiozła prowadzenie do końca, triumfując w drugim secie meczu 25:21.

Po regulaminowej przerwie mecz miał już "jednego aktora". Mistrzowie Polski w pełni przejęli kontrę nad spotkaniem i mimo walki do ostatniej piłki w pojedynku, Cerrad Czarni Radom przegrali dwa kolejne sety 25:16 oraz 25:18, a całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo ZAKSY  w Radomiu, było już 20. w tym sezonie siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn. Cerrad Czarni Radom z bilansem 10. wygranych i 11. porażek plasują się na 9. miejscu w tabeli PlusLigi, tracąc do ósmego miejsca cztery punkty (pozycja zajmowana przez Cuprum Lubin) oraz siedem oczek do 7. miejsca (pozycja zajmowana przez Indykpol AZS Olsztyn).

W lutym Cerrad Czarni Radom rozegrają jeszcze jeden pojedynek. W ramach 22.kolejki Wojskowi już 25 lutego (niedziela) zagrają w Bełchatowie z wicemistrzem kraju i wiceliderem PlusLigi - PGE Skrą. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 18:00.

Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)