PlusLiga: 20.kolejka - wyniki i tabela

Za nami już 20. seria gier w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Czterokrotnie w tej kolejce wygrywali gospodarze oraz goście. Cerrad Czarni Radom tym razem mierzyli się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia sięgnęli w Bielsku po dziesiąty triumf w tym sezonie!

Rywalizacja w tej kolejce rozpoczęła się już 7 lutego. Wówczas do walki przystąpiły zespoły ze Szczecina, Warszawy, Gdańska oraz Jastrzębia-Zdrój. Espadon na własnym terenie podejmował drużynę ONICO, która po czterosetowej walce wywiozła z terenu rywala komplet punktów. W gdańskiej Ergo Arena, Jastrzębski Węgiel prowadził już 2:0, jednak podopieczni Andrei Anastasiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść po pięciosetowej batalii.

Wicemistrz kraju - PGE Skra po pierwszych dwóch partiach przegrywała u siebie z Indykpol AZS-em Olsztyn. Bełchatowianie odwrócili jednak losy spotkania triumfując po pięciu setach. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała bez straty seta Cuprum Lubin, a Asseco Resovia Rzeszów wywiozła komplet punktów z Zawiercia.

Cerrad Czarni Radom w tej serii gier mierzyli się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Wojskowi pokonali swojego rywala 3:1 i sięgnęli po czwarty triumf z rzędu. Również cztery sety zobaczyli kibice w Kielcach, gdzie miejscowy Dafi Społem okazał się lepszy od Łuczniczki Bydgoszcz. Na zakończenie 20.kolejki PlusLigi MKS Będzin po pięciu partiach musiał uznać wyższość GKS-owi Katowice.