Dobre informacje w sprawie stanu zdrowia Jakuba Ziobrowskiego

W ostatniej serii gier fani Cerrad Czarnych Radom nie zobaczyli na boisku atakującego Jakuba Ziobrowskiego. 21-letni siatkarz nie znalazł się w kadrze na mecz z Dafi Społem Kielce z powodu kontuzji oka, jakiej doznał na jednym z treningów.

W ostatnią niedzielę (4 lutego) Wojskowi mierzyli się w ramach 19.kolejki PlusLigi z Dafi Społem Kielce. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie pozostawili złudzeń, kto był lepszą drużyną, ogrywając kielecki zespół w trzech setach. W składzie meczowym WKS-u zabrakło jednak nominalnego atakującego, Jakuba Ziobrowskiego.

- Kuba odniósł na jednym z treningów przed meczem z Kielcami kontuzji. Zawodnik doznał urazu w niefortunny sposób, dostając piłką w oko tuż pod koniec zajęć. – powiedział szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel.

W środę (7 lutego) Jakub Ziobrowski wziął udział w treningu z całym zespołem.  – Kuba trenuje z nami, ale oczywiście nie może skakać, czy atakować. Ważne, że stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień . – dodaje Robert Prygiel.

Przypomnijmy tylko, że do pełni zdrowia nie wrócił Michał Filip, który wciąż przechodzi proces rehabilitacji po złamanych kościach śródstopia. W jego miejsce powołany został atakujący II-go ligowego zespołu Czarnych Radom, Łukasz Zugaj. Z kolei w miejsce Jakuba Ziobrowskiego, na pozycji atakującego gra Wojciech Żaliński, który w meczu z Dafi Społem Kielce był jednym ze skuteczniejszych siatkarzy na boisku.

Najbliższy mecz Cerrad Czarni Radom rozegrają już w sobotę (10 lutego). Tym razem przeciwnikiem WKS-u będzie na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała.