PlusLiga: 19.kolejka - wyniki i tabela

Za nami 19. seria gier w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W tej kolejce górą ponownie okazali się gospodarze, którzy spośród rozegranych ośmiu spotkań, wygrali pięć pojedynków. Tylko w Katowicach, Rzeszowie oraz Olsztynie zwycięsko wychodzili goście. Zobaczcie wszystkie wyniki 19.kolejki PlusLigi.

Rywalizacja 19.kolejki PlusLigi rozpoczęła się w Katowicach oraz Bydgoszczy. GKS Katowice przed własną publicznością podejmował triumfatora Pucharu Polski 2018 - Trefl Gdańsk. Zawodnicy Andrei Anastasiego nie dali szans siatkarzom Piotra Gruszki zwyciężając pewnie w trzech setach. Zdecydowanie więcej emocji było w starciu Łuczniczki z Espadonem Szczecin. Rywalizacja zakończyła się dopiero po tie-breaku, a górą wyszli siatkarze Jakuba Bednaruka. Warto zaznaczyć, że czwarty set w tym pojedynku zakończył się wynikiem 40:42, co jest rekordowym rezultatem w PlusLidze.

3 lutego rozegrane zostało kolejne cztery spotkania. Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonał u siebie beniaminka z Zawiercia. Indykpol AZS Olsztyn z kolei nie zdołał przeciwstawić się mistrzom Polski, którzy wygrali 3:0. W takim samym stosunku setów zakończył się mecz w Lubinie, gdzie miejscowy Cuprum ograł BBTS Bielsko-Biała. Wynikiem 3:1 zakończył się mecz w Warszawie, gdzie ONICO zgarnęła komplet punktów w starciu z MKS-em Będzin.

Na zakończenie zmagań w 19.kolejce Cerrad Czarni Radom pokonali bez straty seta broniącego się przed spadkiem Dafi Społem Kielce. Podopieczni Roberta Prygla zanotowali w tym sezonie dziewiąte zwycięstwo w lidze i już trzecie z rzędu, co dało awans w ligowej tabeli. Hitem tej serii gier był mecz Asseco Resovii Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów. Wicemistrzowie Polski wygrali z "Pasami" 3:2.