Przed nami derby Mazowsza! Cerrad Czarni Radom zagrają na terenie ONICO Warszawa! (VIDEO)

Już w najbliższą sobotę (30 grudnia) siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrają ostatni mecz w pierwszej części rundy zasadniczej obecnego sezonu oraz 2017 roku! Rywalem będzie na wyjeździe ONICO Warszawa! Czas na pierwsze derby Mazowsza w tym sezonie!

Na takie pojedynki zawodnicy oraz kibice czekają najbardziej! Przed nami pierwsze w tym sezonie derby Mazowsza! Naprzeciw siebie staną zespołu ONICO Warszawa oraz Cerrad Czarni Radom! Sobotni mecz pomiędzy warszawską i radomską drużyną będzie dla obydwu zespołów niezwykle istotny. ONICO, które wystąpi w roli gospodarza, w tym sezonie spisuje się niezwykle skutecznie. Drużyna prowadzona przez Stephane Antigę, po 14.kolejkach plasuje się na bardzo wysokim, czwartym miejscu w tabeli.

Warszawianie w tym sezonie dziewięć razy zapisywali na swoje konto zwycięstwo, ponosząc przy tym pięć porażek. Warto zaznaczyć, że ONICO w pięciu ostatnich pojedynkach nie zaznała goryczy porażki pokonując kolejno Aluron Virtu Wartę Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovię Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn oraz Cuprum Lubin. Jednym z liderów stołecznego zespołu jest Mistrz Europy oraz Juniorów, przyjmujący Bartosz Kwolek. Bardzo dobry występ w ostatnim meczu z Cuprum zaliczył także atakujący Nikola Giorgiev. Za rozegranie w tym sezonie w Warszawie odpowiada duet Antoine Brizard - Janek Firlej, wychowanek RCS Czarnych Radom.

- Zawsze mecze z Warszawą były pełne emocji i zacięte. ONICO w tym sezonie to inny zespół niż przez ostatnie lata występów w PlusLidze. Nowy sponsor, większe nazwiska w zespole, bardziej doświadczeni gracze. Zespół w tym sezonie gra bardzo dobrze, czego efektem jest wysokie miejsce w tabeli - zaznacza na przedmeczowej konferencji prasowej, Robert Prygiel.

Do meczu w Warszawie Cerrad Czarni Radom przystąpią bez atakującego Michała Filipa, który przechodzi rehabilitację po kontuzji złamanej kości śródstopia. W jego miejsce na to spotkanie zgłoszony został Łukasz Zugaj. Pozostali zawodnicy są jednak już do dyspozycji sztabu trenerskiego.Spotkanie ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom w ramach 15.kolejki SiatkarskaLiga rozegrane zostanie już 30 grudnia w Warszawie w COS Torwar ! Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00!  Spotkanie transmitować będzie telewizja Polsatsport.pl ! Tradycyjnie ze spotkania Wojskowych przeprowadzimy również RELACJĘ LIVE! Zapraszamy naszych kibiców do słuchania audycji na kanale #RadioWKS oraz śledzenia tekstowej relacji!