Cerrad Czarni Radom zakontraktowali nowego rozgrywającego! (VIDEO)

24-letni ukraiński zawodnik - Dmytro Dolgopolov nowym rozgrywającym Cerrad Czarnych Radom! Siatkarz podpisał kontrakt z siódmą drużyną poprzedniego sezonu w PlusLidze na okres absencji Dejana Vincicia. - Cieszymy się z zakontraktowania Dimy na tej pozycji - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel.


Nowy rozgrywający drużyny Cerrad Czarnych Radom urodził się 14 września 1993 roku w Łucku na Ukrainie. W swoim siatkarskim CV, siatkarz grał w Estonii w barwach Selver Tallinn, Finlandii - Hurrikkani Loima oraz Kazachstanie - KazHrom TNK, czy Ukrainie - Lokomotiv Kharkov i Luchesk Lutsk. Dmytro Dolgopolov mierzy 193 cm wzrostu.

Zawodnik trenuje z zespołem WKS-u od ponad dwóch tygodni, a w ostatnim czasie udało się z sukcesem zakończyć rozmowy o współpracy.  - Sprawy formalne zostały załatwione i mogliśmy podpisać kontrakt podpisać kontrakt. Kontrakt jest specyficzny, bo podpisany na okres absencji Dejana Vincicia, która tak na prawdę nie wiadomo ile jeszcze potrwa. Wstępnie podpisaliśmy umowę z Dymytro na okres dwóch miesięcy. mówi Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych Radom.

- Dima jako jeden z nielicznych zdecydował się przyjechać, gdzie mogliśmy zobaczyć go na żywo,podczas treningów z zespołem. Jestem przekonany, że poziom naszych zajęć i możliwość rotacji w trakcie meczów na pozycji rozgrywającego przyczyni się do większego komfortu i lepszej gry - dodaje Robert Prygiel, trener radomskiego zespołu.

- Nie miałem problemów z aklimatyzacją, bo Radom jest podobny do mojego miasta rodzinnego. Chciałbym dać siłę kolegom z zespołu i grać jak najlepiej. Wcześniej nie miałem dobrych ofert, dopóki nie nadeszła ta z Radomia - podkreśla Dmytro Dolgopolov.