Przegrana pięciosetowa potyczka z Dafi Społem Kielce

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom z trzecią przegraną w tym sezonie PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia, w piątek (13 października) zmierzyli się kieleckiej hali Legionów, z miejscowym Dafi Społem. Zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy Wojciecha Serafina, którzy triumfowali 3:2 i zanotowali pierwszą wygraną w obecnym sezonie.

Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie w najlepszych humorach opuścili halę Legionów w Kielcach. W piątek (13 października) Cerrad Czarni Radom zmierzyli się z ostatnią drużyną w tabeli - Dafi Społem Kielce. Siatkarze Wojciecha Serafina w pięciosetowym pojedynku, sięgnęli przed własną publicznością po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku gospodarzy. Dafi Społem Kielce w pierwszych trzech pojedynkach obecnego sezonu nie zaznał smaku zwycięstwa. Nic więc dziwnego, że w meczu z Cerrad Czarnymi Radom, kielczanie "rzucili się" do ataku. Już po kilku wymianach gospodarze zbudowali solidną przewagę (12:7). Radomianie po słabym początku seta, z akcji na akcję zaczęli wjeżdżać na odpowiednie tory (18:17). Końcówka premierowej partii należała jednak do Dafi Społem Kielce, którzy triumfowali 25:21.

Podopieczni Roberta Prygla po nieudanej pierwszej odsłonie pojedynku, dyktowali warunki gry w kolejnym secie. Po udanych atakach Michała Filipa oraz Wojciecha Żalińskiego radomianie wyszli na prowadzenie (15:17). Przy stanie (17:18) Wojskowi zdobyli aż pięć punktów w jednym ustawieniu. Dwa punktowe ataki Tomka Fornala oraz blok i skuteczne ataki ze środka Norberta Hubera dały prowadzenie Cerrad Czarnym Radom (17:23). Tego seta radomianie już nie oddali, triumfując 25:18.

Po dziesięciominutowej przerwie trzeci set padł łupem gospodarzy. Dafi Społem Kielce wzorem pierwszej partii, od początku budowali przewagę. Wojskowi przegrywali już różnicą pięciu punktów (15:10), lecz sukcesywnie odrabiali straty i w decydującym momencie seta, na tablicy widniał wynik (20:19) dla gospodarzy. Siatkarze Wojciecha Serafina zdołali jednak udźwignąć presję, pokonując radomski zespół 25:23.

W czwartym secie byliśmy świadkami prawdziwego rollercoastera. Wojskowi prowadzili w tej partii (2:7), (9:14) oraz (11:16), ale nie zdołali bezpiecznie dowieźć zwycięstwa w tej odsłonie. Dafi Społem Kielce nie złożyli broni i wykorzystując każdy najprostszy błąd Cerrad Czarnych Radom doprowadzili do wyniku (23:23). Set rozstrzygnął się dopiero po heroicznej walce na przewagi, w której gospodarze mieli jedną piłkę meczową (26:25). Ciężar gry w tym momencie po stronie Cerrad Czarnych Radom wziął w ataku Tomek Fornal, którego dwa skuteczne ataki dały triumf w tej partii (27:29) i doprowadziły do piątego seta.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do drużyny Wojciecha Serafina. Cerrad Czarni Radom przegrali w tie-breaku 15:11 odnotowując tym samym trzecią już porażkę w tym sezonie. Dla Dafi Społem Kielce z kolei był to pierwszy triumf w tym sezonie.

Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 27:29, 15:11)
MVP: Jakub Wachnik (Dafi Społem Kielce)
Dafi Społem: Stępień (3), Wachnik (25), Nalobin (10), Pawliński (5), Łapszyński (13), Morozau (15), Czunkiewicz (libero) oraz Superlak, Szymański, Biniek (libero)
Cerrad Czarni Radom: Teryomenko (13), Żaliński (10), Filip (21), Droszyński (3), Huber (6), Fornal (19), Watten (libero) oraz Ziobrowski, Kwasowski (3), Vincić, Ostrowski (3), Wasilewski (libero)