Cerrad Czarni Radom triumfują podczas turnieju w Starachowicach! (VIDEO)

Za nami III Międzynarodowy Turniej o Puchar prezydenta miasta Starachowice. Najlepszą ekipą podczas dwudniowych zmagań okazali się siatkarze Cerrad Czarnych Radom, którzy w finale pokonali po pięciosetowej walce Indykpol AZS Olsztyn! Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz.

Spotkanie o trzecie miejsce można by było napisać w jednym zdaniu i zanotować, że tylko się odbyło. Podopieczni Jakuba Bednaruka po przegranym półfinałowym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, w małym finale musieli zmierzyć się z mistrzem Holandii – Abiant Lycurgus Volleyball.

Zespół z Bydgoszczy nie pozostawił najmniejszych złudzeń, kto jest lepszym zespołem na boisku. Drużyna Łuczniczki potrzebowała w walce o trzecie miejsce zaledwie trzech setów, aby skutecznie rozprawić się ze swoim przeciwnikiem. Mistrzowie Holandii premierową odsłonę przegrali 25:17. Prawdziwy pokaz siły Łuczniczka zademonstrowała w dwóch kolejnych setach. Zespół Abiant Lycurgus Volleyball drugą odsłonę meczu przegrał 25:12, zaś w trzecim secie siatkarze Jakuba Bednaruka rozbili swojego rywala aż 25:8!

Po godzinie 15:00 zameldowali się finaliści : Indykpol AZS Olsztyn oraz Cerrad Czarni Radom. Już premierowa odsłona sobotniego starcia o Puchar Prezydenta miasta Starachowice pokazała, że będziemy świadkami zaciętego meczu! W pierwszym secie na lidera w ataku Cerrad Czarnych Radom wyrastali Tomek Fornal oraz Michał Filip, których skuteczne akcje dały Wojskowym prowadzenie (16:14). W końcówce seta na nieznaczne prowadzenie wyszli olsztynianie (20:21). Ta partia jednak zakończyła się po dramatycznej walce na przewagi, w której górą okazali się Cerrad Czarni Radom, zwyciężając 36:34.

Druga odsłona finałowego starcia padła łupem Indykpol-u AZS Olsztyn. Podopieczni Roberto Santiliego już od początku seta zbudowali bezpieczną przewagę (10:5). Olsztynianie nie zwalniali tempa, a na liderów w ataku wyrastali Jan Hadrava oraz Jakub Kochanowski. Radomianie w tej partii zdołali zdobyć jeszcze dziesięć punktów, a tym samym AZS wygrał (25:15).

W trzecim secie jako piersi na zdecydowane prowadzenie wyszli siatkarze Roberta Prygla. Po pierwszych wymianach to Wojskowi mieli większy komfort gry. Punktowy blok Kamila Kwasowskiego oraz as serwisowy Tomka Fornala, dał prowadzenie Cerrad Czarnym (12:7). Na lidera radomskiego zespołu wyrastał wcześniej wspomniany Tomek Fornal, a dodatkowo skuteczne akcje środkowych Norberta Hubera oraz Dmytra Teryomenko napędzały grę WKS-u. Ostatecznie radomianie wygrali 25:15 i w całym spotkaniu prowadzili już 2:1.

Set numer cztery nie okazał się ostatnią partią w tym spotkaniu. Indykpol AZS Olsztyn po wysokiej porażce w poprzedniej odsłonie wyszedł z opresji zwyciężając w kolejnej 25:21, a tym samym doprowadzając do tie-breaka. W piątym decydującym secie ręce w geście zwycięstwa wznieśli siatkarze Cerrad Czarnych Radom, którzy ograli swojego przeciwnika 16:14!

MVP:
Kamil Droszyński (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Żaliński, Filip, Droszyński, Huber, Fornal, Wasilewski (libero) oraz Kwasowski, Ziobrowski
Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek (libero) oraz Scheerhoorn, Buchowski, Makowski, Kańczok, Zniszczoł

Wszystkie wyniki III Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar prezydenta miasta Starachowice:

22 września - piątek (półfinały):
Cerrad Czarni Radom - Abiant Lycurgus Groningen 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)
Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:18: 25:18)

23 września - sobota:
Mecz o 3 miejsce - Łuczniczka Bydgoszcz - Abiant Lycurgus Groningen 3:0 (25:17, 25:12, 25:8)
FINAŁ:  - Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (36:24, 15:25, 25:15, 21:25, 16:14)