Dejan już trenuje. Kadra coraz liczniejsza (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w poniedziałek (11 września) rozpoczęli już szósty tydzień przygotowań do sezonu 2017/2018 w PlusLidze. Do zespołu dołączył nowy rozgrywający, Słoweniec Dejan Vincić. W kadrze zespołu Roberta Prygla brakuje już zatem tylko libero Dustina Wattena.

Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom rozpoczęli szósty już tydzień przygotowań do sezonu 2017.2018 w PlusLidze. Zespół Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia wciąż jednak nie trenuje w komplecie. Z każdym upływającym tygodniem, skład drużyny sukcesywnie się powiększa. W ostatnią sobotę (9 września) do Radomia zawitał nowy rozgrywający Dejan Vincić. Słoweński siatkarz już w poniedziałek (11 września) po raz pierwszy pojawił się w hali MOSiR-u, gdzie wraz z zespołem odbył dwie jednostki treningowe.

W drużynie Cerrad Czarnych Radom brakuje już zatem jedynie Dustina Wattena. Amerykański libero przebywa na zgrupowaniu kadry USA,  która w dniach 26 września - 1 października wystąpi na Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA), które zostaną rozegrane w amerykańskim Colorado Springs.

Wojskowi mają za sobą już trzy pojedynki towarzyskie. W czwartym tygodniu przygotowań w radomskiej hali MOSiR-u zmierzyli się z beniaminkiem I-ligi, Lechią Tomaszów Mazowiecki. Radomski zespół wygrał to spotkanie 3:1. Z kolei w ubiegłym tygodniu zespół wybrał się na pierwszy towarzyski turniej. Cerrad Czarni Radom wzięli udział w III Memoriale Jana Rutyńskiego. WKS zapisał na swoim koncie zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów 3:1 oraz porażkę z Cupurm Lubin 3:1.

Już w najbliższy weekend podopieczni Roberta Prygla wystąpią w Turnieju Partnerstwa Regionalnego, które podobnie jak przed rokiem rozegrane zostanie w Kozienicach. Oprócz drużyny Cerrad Czarnych Radom, udział w trzydniowych zawodach wezmą Espadon Szczecin, Dafi Społem Kielce oraz beniaminek PlusLigi - Aluron Virtu Warta Zawiercie. Więcej o zbliżającym się turnieju, przeczytają Państwo TUTAJ!